Skip to main content

Robin Nõgisto. Pildirahvas

Kuraator Tamara Luuk

Nagu hiidsisalik Robini maalil ja pisike roheline dinosaurus netiühenduse kaotanud arvuti ekraanil teavad, et nad kuuluvad kokku, niisama teab Robin, et „see maailm, mida maalin, on kusagil olemas“.

 

Robin Nõgisto näitusel „Pildirahvas“ on väljas kolm suurt kaheosalist maali, neli filmi- ja muusikavideot ning veel mõnda. Aastal 1992 sündinud, 2017 EKA-s maalieriala lõpetanud kunstnik haarab loomingusse nägemuslikke, tormiliselt möllava tegelaskonnaga maailmu, mida nabanöörina ühendab hierarhiate puudumine, hübriidne kokkupanu, veider tõepärasus ja kirglik elujanu. Lõuendilt lõuendile ilmuvad erinevates, alati häälekates kooslustes kassid, koerad ja sisalikud, hipsterid, skeletid ja tulnukad. Nende võimalikku kuuluvust planeedile Maa kinnitavad siin-seal tegelaste vahel ilmutuvad majad, südamed, vikerkaared ja looduse magusad viljad.

 

See möll ei lase end kergelt kirjeldada, kutsub näitusekülastaja kärarikkasse ja pöörasesse elutantsu, lagistab naerda argiponnistuste tõsimeelsuse üle ja kinnitab lakkamatult, et kõik on võimalik.

„Robini tööd ei vali seltskonda, need pikendavad lapse unenägusid ja annavad poolpimedaile vanureile tagasi nägemise, need eelistavad inimest tänavalt ja rokifänni rafineeritud maitsega kõrgkunsti- ja muusika austajale. Täiesti tõsiselt – populaarkultuur kõnetab!“ ütleb näituse kuraator Tamara Luuk.

 

Näitus „Pildirahvas“ on Tallinna Linnagaleriis avatud 30. juulist kuni 26. septembrini 2021.

Robin Nõgisto (1992) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala 2017. aastal. Kõrvuti maalimisega tegeleb ta filmi- ja muusikakunstidega, on üles astunud mitmel ühisnäitusel ja neljal isikunäitusel, teinud suurejoonelisi seinamaalinguid ARS-i kunstilinnakule Tallinnas, Vilniuse Kunstiakadeemiale (2019) ja Kohtla-Järve Maleva 25 hoonele RUA festivali raames (2021).

 

Kunstnik tänab Eesti Kultuurkapitali, Olivia Nõgistot ning teisi karvaseid ja sulelisi.