Skip to main content

Täienduskoolitus “Vaatamise kooli metoodika”

Hea õpetaja!

 

Meil on häid uudiseid! Kutsume sind ahjusoojale täienduskoolitusele koostöös Sally Stuudioga. See aitab leida vastuse küsimustele „Mis on pop-up-näitus kooliskeskkonnas?“ ning „Kuidas inspireerida ja toetada eri vanuses õpilasi loomeprotsessis?“

 

Koolituse „Vaatamise kooli metoodika“ maht on 16 akadeemilist tundi: 8 tundi kontaktõpet ja 8 tundi iseseisvat tööd. Praktilise tegevuse kaudu keskendume kunsti aktiivse kogemise, tõlgendamise ja loomise meetoditele, et saaksid julgust kasutada visuaalset kunsti sihipäraselt ainete lõimimisel ja üldpädevuse suurendamisel. Kursuse lõpetab kooli pop-up-näituse loomine koos oma õpilastega.

 

Koolituse läbinu

kombineerib julgelt kunsti kogemise ja loomise meetodeid ning analüüsib ülesandeid didaktika põhimõtetest lähtudes;
mõistab juhendamise rolli lähtuvalt õpilase tasemest;
koostab koos oma õpilastega pop-up-näituse koolis.
Koolitus on üles ehitatud nii, et õppetöös kasutatavad meetodid muudetakse nähtavaks ja neid analüüsitakse didaktika vaatepunktist. Järgnev sisuülevaade on ligikaudne, kohandame seda paindlikult vastavalt kursuse kulgemisele.

 

1. „Vaatamise kooli“ metoodika alused ja õpivahendite loomine: üldpõhimõtted ja Tallinna Kunstihoone kontekst. Seminar, praktiline töö, iseseisev töö.

Kaks tundi auditoorset ja kaks tundi iseseisvat tööd.

2. Kaasaegne kunst kui sotsiaalne liim: kuidas ja miks lõimida eri aineid ning toetada üldpädevuse arengut kunsti abil? „Vaatamise kooli“ teoste valik ja seosed eri valdkondadega.

Kaks tundi auditoorset ja praktilist tööd.

3. Pop-up-näitus kui meetod. Seminar ja praktiline töö, iseseisev töö.

Neli tundi auditoorset ja kuus tundi iseseisvat tööd.

 

KUIDAS OSALEDA?
→ Registreerimiseks täida ankeet SIIN
Kiirusta, koolitusele on ainult 16 kohta!
→ Koolituse õppemaks on 120 eurot. Õppemaksu tasub osalejate eest Tallinna Kunstihoone, et väärt teadmised ei jääks raha pärast kättesaamatuks! Kui registreerud ega tule kursusele, tuleb tasuda pool kursuse maksumusest ehk 60 eurot.
→ Koolitus toimub Tallinna Kunstihoones 25. oktoobril kell 10.00–17.00
13.00–14.00 lõunapaus (omal käel lähikonnas)
______________

Õppekava grupp 0114 – aineõpetaja koolitus
Sally Stuudio MTT nr 204854 / 20.09.2018
Koolitaja Annely Köster, „Vaatamise kooli“ autor, Sally Stuudio juhataja
Praktiliste tööde juhendajad Minni Moyle, Olesja Katšanovskaja-Münd ja Aljona Tubaleva, Tallinna Kunstihoone haridustöötajad

 

Kui soovid oma grupiga „Vaatamise kooli“ programmidesse tulla, oled soojalt teretulnud! Loe lähemalt ja registreeru kodulehel või publik@kunstihoone.ee!

 

Rõõmsa kohtumiseni!
Kunstihoone haridus
Minni, Olesja, Aljona, Annely