Skip to main content

Tallinna Kunstihoone residentuur – Gisèle Gonon

Kunstnik Gisèle Gonon veedab 1. augustist 2021 kaks kuud Tallinna Kunstihoone residentuuris. Gisèle valiti enam kui saja taotleja seast ja ta jätkab residentuuris oma uurimistööd põllumajandusest, keskendudes põllumaale ja selle liigkasutamisele.

Gononi huvitavad vastuvõimu ja vastupanu vormid, mida rakendatakse töö ja põllumajanduse „uuendusprotsessides“. Maalt pärit kunstniku eri valdkondi hõlmavale tegevusele on omane isetegemise-esteetika ning ta püüab mõista, kuidas kapitalistlik süsteem mõjutab inimesi ja kohti. Gononi töid on esitletud eri paigus, nende seas Bundeskunsthalle (Bonn, 2020), gr_und (Berliin, 2020), Leipziger Baumwollspinnerei Leipzigis (2019), Art Contemporary Weekend (Bordeaux, 2019), Reinbeckhallen (Berliin, 2018), samuti NAC-i (Nida, Leedu, 2020) ja Factatory (Galerie Tator, Lyon, 2021) residentuuriprogrammide ajal.

Gisèle Gonon elab Saksamaal Berliinis. Ta lõpetas 2005. aastal magistriõpingud Saint-Étienne’i Kaunite Kunstide Koolis (École des Beaux-Arts in Saint-Étienne, ESADSE) ja osales 2018. aastal Goldrauschi stipendiumiprogrammis Berliinis. 

Residentuuriprogrammi korraldab Tallinna Kunstihoone koostöös Goethe Instituudiga Eestis. Programmi eesmärk on innustada kunstiga seotud uurimistööd ja elavdada Tallinnas arutelu keskkonnateadlikkuse, kestlikkuse ning kunstiloome eetika üle. Oleme iseäranis huvitatud kunstnikest, kelle looming püüab teadvustamise, uuenduste või pöördeliste muudatuste kaudu muuta paremaks meie suhteid planeedi ja selle kõigi asukatega.