Tarmo Johannes
SOOLO kontsertsari
Pühendumine ja loobumine Tarmo Johannese kaasaegsete flöödihelide ning elektroonika saatel SOOLO kontserdil “Askeesid”, pühapäeval 19. juunil kell 16.00 Tallinna Kunstihoones.
Kavas:
André Jolivet “Viis askeesi sooloflöödile”
Cantigas de Santa Maria (XIII saj)
Enda Bates “Calls from the Fog” flöödile ja elektroonikale.
Tarmo Johannes (1976) on flöödimängija ja -pedagoog, erilist tähelepanu pälvinud kaasaegse muusika esitajana. Ta on ansamblite U: (flööt-klarnet-viiul-tšello-klaver-löökpillid) ja Resonabilis (hääl-flööt-kannel-tšello) üks rajajatest ja eestvedajatest. Viimastel aastatel on Tarmo Johannes andnud arvukalt soolokontserte ning viinud läbi kontserdisarju „Lamamiskontserdid” ja „Osaluskontserdid”, tegelenud helisünteesi ja programmeerimisega. 2001. aasta sügisest töötab Tarmo Johannes flöödiõpetajana G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis.
Tarmo Johannes õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Jaan Õuna, Neeme Punderi ja Matti Helini juhendamisel, hooajal 1997/98 täiendas end Läti Muusikaakadeemias prof. Imants Senibise juures ja 1999-2001 Amsterdami Konservatooriumi aspirantuuriõppes Harrie Starreveldi juures. 2001-2005 õppis Tarmo Johannes EMTA doktorantuuris, kaitstes doktoriväitekirja 2005. a. sügisel. 2004. aastal süvendas ta oma teadmisi Itaalia kaasaegsest flöödimuusikast Bologna konservatooriumis prof. Annamaria Morini juhendamisel.
Programmeerimise ja helisünteesi vallas on üks tema enim viljeldud valdkondi nn interaktiivsed helimängud, kus osalejad saavad erinevate vahendite abil tekitada helisid või mõjutada nende muutumist. Johannes helimäng „Tšebõšev” valiti esitamiseks Csoundi rahvusvahelisel konverentsil Hannoveris 2011, „Android trummarid” Linux Audio Konverentsil Grazis 2013, „Mustrimäng” Csoundi maailmakonverentsil Peterburis 2015. Alates jaanuarist 2016 on Tarmo Johannes helisünteesiprogrammi Csound enim levinud kasutajaliidese CsoundQt põhiarendaja.
Tarmo Johannes on kirjutanud artikleid ajakirjale „Muusika”, ajalehtedele „Sirp” ja „Õpetajate leht”, andnud koolitusi ja pidanud loenguid akustikast, häälestussüsteemidest ja kuulamisest.
SOOLO kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal.
Sissepääs kontserdile näitusepiletiga.