Skip to main content

Vabariigi aastapäev Kunstihoones

Eesti Vabariigi 104. sünnipäeval on Tallinna Kunstihoone, Tallinna Linnagalerii ning Kunstihoone galerii külastajatele avatud kell 12–16!

 

Kell 13 toimub Tallinna Kunstihoone näitusel „… ja teised valguse varjundid“ eestikeelne ringkäik!

 

Näitusel on kokku toodud maalikunstnik Kristi Kongi ja fotokunstnik Krista Mölder, kelle loomingus on eriline koht värvil, nõnda moodustavad nende tööd ainulaadse koosluse. „Mõlema loomingus on oluline koht värvil, selle värelusel, muutlikkusel ning meelelisel mõjul, kuid üks eelistab ebamaiselt kirkaid, teine põhjamaiselt sombuseid toone,“ kirjeldab näituse kuraator Siim Preiman. „Mõlema mõttelõng algab ruumilisest kogemusest. Mõlemad võivad luua kõikehaaravaid kunstiruume, aga ka nelinurkseid, lapikuid riputatavaid esemeid. Iga näitusekülastaja saab ise avastada, kas koosviibimine tuleb meeldivalt harmooniline või ergutavalt dissonantne.“

Kunstihoone galeriis on avatud Gregor Tauli kureeritud rühmanäitus „Pikipiirijooksja, rotipüüdja ja müüriladuja“ ning Tallinna Linnagaleriis Taavi Talve isikunäitus „Ma olin Timbuktus“.

 

Kunstihoone ja selle galeriide ligipääsetavuse ning piletiinfo leiad kodulehelt: https://www.kunstihoone.ee/kulastajale/

 

18-aastased ja vanemad peavad sissepääsul esitama COVID-19 tõendi vaktsineerituse või haiguse läbipõdemise kohta. Maski kandmine näitusel on kohustuslik.

 

Kaunist Vabariigi aastapäeva!