Skip to main content

Vestlus Kristi Kongi, Sirje Runge ja Holger Loodusega näitusel “. . . ja teised valguse varjundid”

26. veebruaril kell 12 olete oodatud kuulama vestlust näitusel “. . . ja teised valguse varjundid”, kus räägivad kunstnikud Kristi Kongi, Holger Loodus ja Sirje Runge. Kolm loojat, kes muudavad oma teostes elu metafüüsikaks, seejuures esimest edukalt silmist laskmata. Ei Runge, Kongi ega Loodus leia ennast seejuures piiratuna maalikunsti välja poolt. Kolme peale moodustub pea Leonardolik oskuste ring, mis hõlmab endas maalikunsti, kujunduskunsti, kureerimist, tõlkimist, muusikat, õpetamist ja muudki. Nimistu, ainuüksi mille põhjal saab olema põnev arutada elu, kunsti ja nende vastastikpeegeldusest tekkivaid dimensioone.

 

Kolme looja vahelist vestlust modereerib kunstiteadlane Aleksander Metsamärt.
Kristi Kongi keskendub värvile, valgusele ja ruumile ning tema looming võtab sageli kõikehaaravate installatsioonide kuju. Kristi Kongi on õppinud maali Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja lõpetanud maalikunsti magistrantuuri Eesti Kunstiakadeemias. Aastast 2017 on ta Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti õppetooli dotsent.

 

Sirje Runge on maalikunstnik ja disainer, kes esindab eesti kunstis geomeetrilise abstraktsionismi ja minimalistliku maalikunsti suunda. Tema varasemas loomingus kohtuvad geomeetriline tasakaalustatus ja distsiplineeritud väljenduskeel, mille kaudu esitab kunstnik eri geomeetriliste kujundite kordusi. Seejuures saadab Runge huvi geomeetriliste elementide vastu ka süvenemine värviprobleemidesse, millest on aja möödudes saanud tema loomingu põhifookus.

 

Holger Loodus on kunstnik, kes töötab peamiselt maali ja installatsiooni vallas. Tema loomingu üks läbivaid meetodeid on igapäevaste kogemuste müstifitseerimine. Enne kunsti juurde jõudmist on Loodus töötanud animaatorina multifilmistuudios, koomiksite tõlkijana ning üle kümne aasta loonud aktiivselt muusikat. Holger Loodus on 2008. aastal saanud bakalaureusekraadi Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja restaureerimise erialal ning lõpetanud maali vabade kunstide magistrantuuri 2012. aastal.

 

Aleksander Metsamärt on vabakutseline kunstiteadlane ja kuraator. Ta on töötanud Kadrioru kunstimuuseumis hariduskuraatorina ning on alates 2020. aastast Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse eriala magistrant. Metsamärt kirjutab ja mõtleb kunstist ning valdkonnaga piirnevatest aladest.

 

Vestlusringile järgneb giidiga eestikeelne ringkäik näitusel, mis algab tavapärasest pool tundi hiljem, ehk kell 13.30!

 

Vestlus toimub eesti keeles, kestus ca 1h.

 

Sissepääs näituse piletiga.

 

NB! Sisenemiseks palume esitada üks järgmistest tõenditest:
1. COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend
2. COVID-19 läbipõdemise tõend

 

Täpsema info Kunstihoone ja selle galeriide sissepääsu ning ligipääsetavuse kohta leiad kodulehelt.

 

Tule Kunstihoonesse, kunst avardab maailma!