Skip to main content

Vestlusring: Anna Weidenholzer, Jaana Kokko ja Maarja Kangro

Laupäeval, 30. märtsil kell 15.30 vestlevad Anna Weidenholzer, Jaana Kokko ja Maarja Kangro Kunstihoones representatsioonist, kuuluvusest ja rändamisest ning esitavad katkendeid oma loomingust. Anna, Jaana ja Maarja on kõik olnud ühtviisi abiks näituse „Paradiisi poliitika“ valmimisel. Vestlust modereerib kunstnik Liina Siib ning see toimub inglise keeles. Sissepääs näitusepiletiga.

 

Anna Weidenholzer on Viinis elav auhinnatud kirjanik, kelle proosa käsitleb meie ühiskondliku lõime jätkuvat hargnemist. Tema viimane raamat Weshalb die Herren Seesterne tragen (Miks härrasmehed kannavad meritähti) nomineeriti 2016. aastal Saksa raamatuauhinnale (Deutscher Buchpreis).

 

Jaana Kokko on Helsinkis elav visuaalkunstnik. Tema peamiseks vahendiks on video, kuid kasutab ka fotot ja teksti ning joonistab. Tema teosed vaatlevad feministliku pilguga keelt, representatsiooni ning võõrandumist. Oma praktikas on kasutab polüloogi, näitamaks meie maailma asustavate erinevate indiviidide, nende kogemuste ning ajaloolise konteksti erisusi.

 

Maarja Kangro on Tallinnas elav kirjanik, kes on avaldanud viis luulekogu, mitu lühijuttude kogumikku ning kaks romaani – „Klaaslaps“ ja „Minu auhinnad“. Ta kirjutab peamiselt Eesti kaasaegsest elust, iseäranis läbikukkumistest. Ta on kirjutanud ka mitu libretot Eesti heliloojatele ning on tõlkinud tekste itaalia, inglise, saksa jt keeltest.

Facebooki sündmus