Skip to main content

Vestlusring näitusel “Nägemise õpetus”

Kuni 3. septembrini on avatud mitme erineva kunstidistsipliini koostoimes sündinud näitus “Nägemise õpetus,” mille teostajaiks on fotograaf Annika Haas, skulptorid Elo Liiv ja Jekaterina Kultajeva. Kunstiprojekt portreteerib installatiivselt Eesti pimedaid ja tõstatab “sotsiaalse pimeduse” temaatika laiemalt.

 

Kas ja miks meie nägemine on piiratud, isegi kui me prille ega läätsesid ei kanna ja meid peetakse nägijateks? Miks me vihastame, kui avastame, et keegi midagi ei märganud meid ümbritsevas? Mis põhjustab ebavõrdsust ühiskonnas? Kas me ise valime infot, mida märkame või see toimub “juhuslikult”?

“Nägemise õpetus” näituse autorid kutsuvad vestlusringile, mis toimub 2.09.2017 Tallinna Kunstihoone galeriis kell 12.00. Arutelu teemaks on sotsiaalne pimedus, selle põhjused ja võimalikud lahendused.

 

Nägemismeelt peetakse meeltest tähtsaimaks, kuna selle abil saame väliskeskkonnast kõige rohkem informatsiooni. Kuid kas see aitab olla parem inimene?

 

Vestlusringis osalevad Annely Köster (kultuurikorraldaja), Merle Albrant (Eesti Naiste Varjupaike Liidu jurist), Sülvi Sarapuu (MTÜ Kakora), Jakob Rosin (ajakirjanik) ning näituse autorid Annika Haas, Elo Liiv ja Jekaterina Kultajeva.

 

Ootame sind osalema!