Nikolay Oleynikov (Chto Delat) ja Shvemy Cooperative, 2015/2019

Vestlussari „Tee sillutamine uuele maailmale“. Otseülekanne ürituselt Creative Time Summit

Lugemik bookshop & cafe Hulda

Vestlussari „Tee sillutamine uuele maailmale“ pakub kaasahaaravaid arutelusid teemadel, mis puudutavad Eesti konteksti ja üleilmset kunstielu. Silmapaistvate kõnelejate hulka kuulub kunstnikke, kuraatoreid, kollektsionääre, haridustöötajaid, aktiviste ja muid kultuuriinimesi, kes arutlevad kriitiliselt päevakajaliste teemadel. Kõik vestlused toimuvad Eesti Kunstiakadeemias.

 

Vestlussari on mõeldud omamoodi sissejuhatusena kunstiorganisatsiooni Creative Time algatusel ilmuvale raamatule „Making Another World Possible: 10 Creative Time Summits, 10 Global Issues, 100 Art Projects (Routledge, 2019), mille toimetajad on Corina L. Apostol ja Nato Thompson. Raamat käsitleb sotsiaalselt angažeeritud kultuuripraktikaid, mis tegelevad tänapäeval hädavajalike sotsiaalsete liikumistega. Lisaks sisaldab raamat kollektiivi Chto Delat / Что делать / Mida teha? koostatud sotsiaalselt angažeeritud kunsti ajajoont ning pakub ülevaate valdkonna hetkeseisust, käsitledes tellitud esseede kaudu süvitsi kümmet globaalset teemat ja tutvustades umbes sadat inspireerivat kunstiprojekti kogu maailmast.

 

Kuna maailmas käivad ägedad arutelud tõe olemuse üle, käsitletakse konverentsil vastupanuvorme, mis ilmnevad eraldiseisvatel, ent siiski omavahel seotud väljadel, sealhulgas tehnoloogia levikus ning automatiseerimise ja kontrollitegevuse varjupoolel. Samuti vaadeldakse üritusel globaalset tervist läbi soolise ja klassilise ebavõrdsuse, tunnustamata tööjõu enesemääramist ja põliselanikkonna suveräänsuspüüdlusi, ning meediat kui väljamõeldiste, faktide ja pettuste koondumispunkti. Tippkohtumisel tuuakse esile mitmed väljakutsed, millega seisavad silmitsi võimule tõtt rääkivad inimesed, kogukonnad ja liikumised, kutsudes samal ajal üles kujutlema teistsugust tulevikku.