Skip to main content

Raamatuesitlus “Tee sillutamine uuele maailmale“

Lugemik bookshop & cafe Hulda

Vestlussari „Tee sillutamine uuele maailmale“ pakub kaasahaaravaid arutelusid teemadel, mis puudutavad Eesti konteksti ja üleilmset kunstielu. Silmapaistvate kõnelejate hulka kuulub kunstnikke, kuraatoreid, kollektsionääre, haridustöötajaid, aktiviste ja muid kultuuriinimesi, kes arutlevad kriitiliselt päevakajaliste teemadel. Kõik vestlused toimuvad Eesti Kunstiakadeemias.

 

Vestlussari on mõeldud omamoodi sissejuhatusena kunstiorganisatsiooni Creative Time algatusel ilmuvale raamatule „Making Another World Possible: 10 Creative Time Summits, 10 Global Issues, 100 Art Projects (Routledge, 2019), mille toimetajad on Corina L. Apostol ja Nato Thompson. Raamat käsitleb sotsiaalselt angažeeritud kultuuripraktikaid, mis tegelevad tänapäeval hädavajalike sotsiaalsete liikumistega. Lisaks sisaldab raamat kollektiivi Chto Delat / Что делать / Mida teha? koostatud sotsiaalselt angažeeritud kunsti ajajoont ning pakub ülevaate valdkonna hetkeseisust, käsitledes tellitud esseede kaudu süvitsi kümmet globaalset teemat ja tutvustades umbes sadat inspireerivat kunstiprojekti kogu maailmast.

 

Kuna maailmas käivad ägedad arutelud tõe olemuse üle, käsitletakse konverentsil vastupanuvorme, mis ilmnevad eraldiseisvatel, ent siiski omavahel seotud väljadel, sealhulgas tehnoloogia levikus ning automatiseerimise ja kontrollitegevuse varjupoolel. Samuti vaadeldakse üritusel globaalset tervist läbi soolise ja klassilise ebavõrdsuse, tunnustamata tööjõu enesemääramist ja põliselanikkonna suveräänsuspüüdlusi, ning meediat kui väljamõeldiste, faktide ja pettuste koondumispunkti. Tippkohtumisel tuuakse esile mitmed väljakutsed, millega seisavad silmitsi võimule tõtt rääkivad inimesed, kogukonnad ja liikumised, kutsudes samal ajal üles kujutlema teistsugust tulevikku.

Oodatud on kunstnikud, aktivistid, kirjutajad, tudengid, õppejõud, kultuuritöötajad ja kõik, kes on sündmusest huvitatud!

 

“Making Another World Possible: 10 Creative Time Summits, 10 Global Issues, 100 Art Projects” (Routledge, 2019) on kolmeosaline raamat, mis käsitleb sotsiaalselt angažeeritud kultuuripraktikaid, mis tegelevad tänapäeval hädavajalike sotsiaalsete liikumistega. Lisaks sisaldab raamat kollektiivi Chto Delat / Что делать / Mida teha? koostatud sotsiaalselt angažeeritud kunsti ajajoont ning pakub ülevaate valdkonna hetkeseisust, käsitledes tellitud esseede kaudu süvitsi kümmet globaalset teemat ja tutvustades umbes sadat inspireerivat kunstiprojekti kogu maailmast. Olete oodatud kuulama kaasautori Corina L. Apostoli ettekannet ning arutelu tähistamaks raamatu esmaesitlust!

 

Arutelu järel näitame otseülekannet ürituselt Creative Time Summit 2019 “Rääkides tõtt”. Konverents annab võimaluse peegeldada ja võimendada olemasoleva tõejärgse ajastu iseärasusi, pakkudes samas platvormi diskussiooniks, et võimaldada kuulajatel tuleviku kaardistamisel ühtlasi paremini mõista olemasolevat kultuurilist ja poliitilist situatsiooni. Kõnelejad on Lara Baladi, Charles Gaines, Larissa Sansour, Victoria Lomasko ja Hank Willis Thomas.

 

Üritus toimub inglise keeles.