Skip to main content

Warning: Undefined array key "event" in /data01/virt15865/domeenid/www.kunstihoone.ee/htdocs/wp-content/themes/kunstihoone/templates/content-single-education.php on line 28

Haridusprogramm “KEVADNÄITUS” 05.06-28.07.2024

 

Võtmesõnad: kaasaegne kunst: skulptuur, installatsioon, gobelään, maal, fotograafia; ökoloogia ja taaskasutus, kunst kui protsess, käsitöö, metafoor, empaatia ja hoolivus

Eesti Kunstnike Liidu Kevadnäitusel näed eesti kunstnike viimase paari aasta loomingut. Mitmekesisel näitusel avastame, kuidas teosed erinevate tõlgendamise viiside abil meile avanevad.  Anname skulptuuridele hääle, sukeldume muinasjutulisse maastikku, vaatame kõigi meeltega, et tunda värvi ja tajuda heli. Lubame kunstil end emmata! Kujutleme, mis toimub maailmas sel ajal, kui meie oleme siin ja praegu kunsti vaatamas. Samuti uurime, milline rahusümbol tahab tiivad sirutada ja taevasse tõusta.

Tule programmile ja avasta kunsti peadpööritav põnevus!

 

 

Programme pakume eri vanuse astmele:
Põhikooli I astmele (iga klassiga alusta esimesest):

“PUNKT, JOON JA PIND”

“OSADEST TERVIK”

“VÄRV JA VALGUS”

Iga programm koosneb kolmest osast: interaktiivne virtuaalne eeltund 45 min, näitusetund 60 min ning näituse loomine koolis. 

 

Põhikooli II ja III astmele

SÜVЕNEMISE KUNST

Süvenemise kunst viib meid teadlikule avastusretkele. Kuidas uurida kunsti nii, et see meile kõige põnevamalt avaneks? Katsetame, mis muutub, kui püüame saada kiiret ülevaadet või kui võtame aega kogu tähelepanuga sukeldumiseks. Kiirendame, et aeglustada, peatume, et näha, arutleme, et mõista ja liigume, et tajuda. Teadvustame, miks ja kuidas erinevad kunsti kogemise viisid meie jaoks toimivad, et saaksime omandatud oskusi ka hiljem rakendada.

Kestvus: 60 min

PS: Soovi korral saadaval ka gümnaasiumile

 

Gümnaasiumile

“MODERNISM” 

See programm on mõeldud toetuseks kunstiõpetajatele (katab poole gümnaasiumi esimesese kunstikursuse õppekava mahust) ja inspiratsiooniks õpilastele. Viimati sõnasid õpilased tagasisideks, et said tänu tundidele parema aimduse sellest, millised on 20. sajandi kunstivoolud, miks nad just sellised olid ja milline on kaasaegne kunst võrreldes modernismiga. Ja oli põnev!

“Modernism” koosneb kahest aktiivselt kaasavast virtuaalsest eeltunnist, näitusetunnist ja järelülesandest koolis. 

Esimese eeltunni kestus: 45-75 min vastavalt võimalusele; teine eeltund 45 min; näitusetund 60-90 min vastavalt soovile ja võimalusele.