Skip to main content

Haridusprogramm “Ülemlaul” 09.03-19.05.2024

 

Võtmesõnad:

Maal ja tekstikunst, loovus kui teraapia ja eluviis, suhestumine ajaloolise minevikuga ja julmuste tagajärjed

 

Näitus räägib inimese hingest, tema kõrgeimast eesmärgist armastada ja olla armastatud ja sellest, mis juhtub inimesega, kui ta kaotab ühenduse moraaliga. Vaatleme inimkogemuse vastuolulisi tahke läbi ajaloo: headus ja kurjus, kasuahnus ja vastutus, armastus ja julmus, ilu ja õudus Raul Meele interpretatsioonis Saalomoni lauludest ja А. Solženitsõni “GULAGi arhipelaag” tekstidest ning Auschwitz-Birkenau surmalaagri lähedal üles kasvanud Poola kunstniku Krzysztof Piętka holokaustist tõukuvates maalides.

 

 

 

Programme pakume eri vanuse astmele:
Põhikooli I astmele (iga klassiga alusta esimesest):

“PUNKT, JOON JA PIND”

“OSADEST TERVIK”

“VÄRV JA VALGUS”

Iga programm koosneb kolmest osast: interaktiivne virtuaalne eeltund 45 min, näitusetund 60 min ning näituse loomine koolis. 

 

Põhikooli II ja III astmele

SÜVЕNEMISE KUNST

Süvenemise kunst viib meid teadlikule avastusretkele. Kuidas uurida kunsti nii, et see meile kõige põnevamalt avaneks? Katsetame, mis muutub, kui püüame saada kiiret ülevaadet või kui võtame aega kogu tähelepanuga sukeldumiseks. Kiirendame, et aeglustada, peatume, et näha, arutleme, et mõista ja liigume, et tajuda. Teadvustame, miks ja kuidas erinevad kunsti kogemise viisid meie jaoks toimivad, et saaksime omandatud oskusi ka hiljem rakendada.

Kestvus: 60 min

PS: Soovi korral saadaval ka gümnaasiumile

 

Gümnaasiumile

“MODERNISM” 

See programm on mõeldud toetuseks kunstiõpetajatele (katab poole gümnaasiumi esimesese kunstikursuse õppekava mahust) ja inspiratsiooniks õpilastele. Viimati sõnasid õpilased tagasisideks, et said tänu tundidele parema aimduse sellest, millised on 20. sajandi kunstivoolud, miks nad just sellised olid ja milline on kaasaegne kunst võrreldes modernismiga. Ja oli põnev!

“Modernism” koosneb kahest aktiivselt kaasavast virtuaalsest eeltunnist, näitusetunnist ja järelülesandest koolis. 

Esimese eeltunni kestus: 45-75 min vastavalt võimalusele; teine eeltund 45 min; näitusetund 60-90 min vastavalt soovile ja võimalusele.