Haridusprogramm “Hellalt hoia mind” (08.07-24.09.23)
Võtmesõnad: inimestevahelised suhted, tunded, emotsioonid, hoolitsus, perekond, keel, identiteet, vabadus
Näitus ” Hellalt hoia mind” uurib hoolivuse avaldumist ja inimsuhete mitmekesisust.
Mõne jaoks tähendab hoolimine enda ja teiste tunnete aktsepteerimist, teiste jaoks hõlmab see oma kodu, keha või isikliku valiku piiride kaitsmist. Soojus käe puudutusest, heatahtlikust pilgust või kaasavaraks käsitsi punutud rätikust annab edasi hoolivat suhtumist ja soovi olla teiste vastu hea. Hoole jagamiseks on aga vaja esmalt end ise hästi tunda!
Programmis avastame kuraatorinäituse väge. Siim Preimani valitud teoste ansambel viib meid oluliste küsimusteni: kuidas kaas(maa)lasi rohkem märgata, mõista ja olla empaatiline? Kes ja mis meie ümber vajab hoidmist ja kuidas saame end lahendustele nägemisele häälestada?
Programme pakume eri vanuse astmele:
Põhikooli I astmele (iga klassiga alusta esimesest):
“PUNKT, JOON JA PIND”
“OSADEST TERVIK”
“VÄRV JA VALGUS”
Iga programm koosneb kolmest osast:
interaktiivne virtuaalne eeltund 45 min,
näitusetund 60 min ning näituse loomine koolis.
Põhikooli II ja III astmele
SÜVЕNEMISE KUNST
„Süvenemise kunst“ viib meid teadlikule avastusretkele. Kuidas uurida kunsti nii, et see meile kõige põnevamalt avaneks? Katsetame, mis muutub, kui püüame saada kiiret ülevaadet või kui võtame aega kogu tähelepanuga sukeldumiseks. Kiirendame, et aeglustada, peatume, et näha, arutleme, et mõista ja liigume, et tajuda. Teadvustame, miks ja kuidas erinevad kunsti kogemise viisid meie jaoks toimivad, et saaksime omandatud oskusi ka hiljem rakendada.
Kestvus: 60 min
PS: Soovi korral saadaval ka gümnaasiumile
Gümnaasiumile
“MODERNISM”
See programm on mõeldud toetuseks kunstiõpetajatele (katab poole gümnaasiumi esimesese kunstikursuse õppekava mahust) ja inspiratsiooniks õpilastele. Viimati sõnasid õpilased tagasisideks, et said tänu tundidele parema aimduse sellest, millised on 20. sajandi kunstivoolud, miks nad just sellised olid ja milline on kaasaegne kunst võrreldes modernismiga. Ja oli põnev!
“Modernism” koosneb kahest aktiivselt kaasavast virtuaalsest eeltunnist, näitusetunnist ja järelülesandest koolis.
Esimese eeltunni kestus: 45-75 min vastavalt võimalusele; teine eeltund 45 min; näitusetund 60-90 min vastavalt soovile ja võimalusele.