Haridusprogramm Kevadnäitusel 2023
Võtmesõnad: kaasaegne kunst, dialoog põlvkondade vahel, kunsti keel; ökoloogia ja taaskasutus, enesehool ja emotsionaalne tasakaal, peresuhete ja koosolemise väärtus, ebakindlus ning inimeseks olemise haprus
Eesti Kunstnike Liidu Kevadnäitusel näed eesti kunstnike viimase paari aasta loomingut. Näituselе valitud kunstnike tööd toovad meieni nii sügavaid visuaalseid metafoore, toetavaid vaatenurkasid kui vaimukaid tähelepanekuid ümbritsevast maailmast. Kuulame, mida võivad maal ja fotograafia meile rääkida. Saame teada, kuidas skulptuur saab meid toetada ja vajadusel tugipunkti pakkuda, kuidas installatsioon õpetab enda ja looduse eest hoolt kandma ning kuidas video saab muuta koduse rutiini rõõmsaks ja loovaks.
Kunstihoones kohtame eri põlvkondadest kunstnike mitmekesiseid teoseid.
Vaatame põlvkondade dialoogi ning nende jaoks olulisi väärtuseid, valukohti ja põnevaid mõttekäike. Näitus on nagu kunstnike kohtumine ühise laua taga, et üksteisega aasta jooksul toimunut jagada. Selles vestluses osaleme ka meie.
Programme pakume eri vanuse astmele:
Põhikooli I astmele (iga klassiga alusta esimesest):
“PUNKT, JOON JA PIND”
“OSADEST TERVIK”
“VÄRV JA VALGUS”
Iga programm koosneb kolmest osast:
interaktiivne virtuaalne eeltund 45 min,
näitusetund 60 min ning näituse loomine koolis.
Põhikooli II ja III astmele
TÕLGENDUSPIDU
See 4.-9. klassile mõeldud programm on Kevadnäituse hitt!
Vaatame ja tõlgendame näitust, kasutades eri meeli ja varasemaid kogemusi. Loome seoseid ja lisame uusi teadmisi. Kasutame kunsti kogemise erinevaid viise metoodilistest mängulisteni. Kõik osalejad saavad näitusega dialoogi astuda ja lisada teostele oma tõlgenduskihi.
Kestvus: 60 min
PS: Soovi korral saadaval ka gümnaasiumile
Gümnaasiumile
“MODERNISM”
See programm on mõeldud toetuseks kunstiõpetajatele (katab poole gümnaasiumi esimesese kunstikursuse õppekava mahust) ja inspiratsiooniks õpilastele. Viimati sõnasid õpilased tagasisideks, et said tänu tundidele parema aimduse sellest, millised on 20. sajandi kunstivoolud, miks nad just sellised olid ja milline on kaasaegne kunst võrreldes modernismiga. Ja oli põnev!
“Modernism” koosneb kahest aktiivselt kaasavast virtuaalsest eeltunnist, näitusetunnist ja järelülesandest koolis.
Esimese eeltunni kestus: 45-75 min vastavalt võimalusele; teine eeltund 45 min; näitusetund 60-90 min vastavalt soovile ja võimalusele.