Skip to main content
Visuaal: Salto Arhitektuuribüroo

Külastaja meelespea

Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljon ja Linnagalerii jagavad kaasaegse kunsti elamust suurtele ja väikestele külastajatele. Mõnusaks külastuseks palume meeles pidada järgmist:

 

 • Tunne end Lasnamäe paviljonis või Linnagaleriis mõnusalt, kuid arvesta, et oled külas. Palun järgi üldtunnustatud viisakusnorme. Samuti kehtivad siin turvalise avaliku ruumi nõuded. Palun arvesta teiste külastajatega ja toimuvate sündmustega (tuurid, kunstitunnid, haridusprogrammid jne).
 • Näitusel söömine ja joomine ei ole lubatud. Kui tulid joogi ja toiduga, palun jäta need hoiukappi (vajadusel küsi hoiukapi asukohta külastusjuhilt). Süüa ja juua saad enne või pärast näituse külastust väljaspool galeriid või paviljoni.
 • Külastusjuhi loal võib oma kaasatoodud sööki ja mittealkohoolseid jooke tarvitada suvehooajal Lasnamäe paviljoni sisehoovis. Luba saab küsida meie meeskonnalt kohapeal. Palun vaata, et peale lõpetamist jääks hoov sinu piknikust puhas!
 • Teoseid ei tohi puutuda. Vahel on mõned teosed atraktiivsed (teose osa on valgus või heli või huvitav visuaalne detail) ja sul võib tekkida vastupandamatu soov neid katsuda, aga las need jääda vaatamiseks. Meil on mõnel näitusel teoseid, mida tohib katsuda või kasutada. Need on siis vastavalt märgistatud ja lisatud juhis või arusaadavalt eksponeeritud või jagab sellekohast teavet külastusjuht.
 • Laste eest vastutavad nende vanemad või täiskasvanud saatjad. Näitustel on sageli teoseid, mis nõuavad vanemlikku selgitust.
 • Hästi käituvad lemmikloomad on näitusele teretulnud, kuid palume, et hoiaksid oma neljajalgse lemmiku rihma otsas. Hea peremees koristab oma looma järelt.
 • Pildistamine enda tarbeks on lubatud. Palun küsi külastusjuhilt, kas tohid kasutada statiivi ja/või välku. Muudel eesmärkidel (reklaam, ajalehefotod jne) pildistamised ja filmimised palun lepi eelnevalt kokku kirjutades info@kunstihoone.ee
 • Meie näituseruumide siseruumides pole WC-d. Lasnamäe paviljoni kena ja puhas WC asub õues. Selle külastamiseks palun küsi elektroonilise luku avamiseks külastusjuhilt koodi. Väli-WC-s pole mähkimislauda ja potti väikelastele. Samuti pole invatualetti. Linnagaleriid külastades saad kasutada Vabaduse väljaku avalikku WC-d.
 • Kui tunned endal haiguse sümptomeid, siis jää palun koju. Kohtume teine kord! Sama kehtib alkoholi ja/või meelemürke tarvitanutele.
 • Varu näituse külastuseks piisavalt aega ja kui galeriis või paviljonis meeldib, soovita sõbralegi.
 • Palun arvesta, et sulgeme galeriid 15 minutit enne näitusepäeva lõppu.
 • Küsimuste ja tagasiside korral palun pöördu külastusjuhi poole.

 

Lasnamäe paviljonis või Linnagaleriis viibides ja/või publikuprogrammides osalemisel nõustud jälgima turvalise ruumi reegleid. Me ei talu homofoobiat, transfoobiat, rassismi, ableismi, seksismi ega muud käitumist, mis tekitab teistes külastajates ja/või Kunstihoone töötajates ebamugavust.

 

Kunstihoone töötajatel on õigus ülaltoodud reeglite rikkujatel paluda viivitamatult lahkuda Lasnamäe paviljonist või Linnagaleriist. Lahkumisest keeldumise korral kutsume appi turvameeskonna ja/või politsei.

 

Meelespea mittelugemine või mittetundmine ei vabasta külastajat kohustusest nende täitmisel.