Skip to main content

Alice Kask, Neeme Külm, Jass Kaselaan, Holger Loodus. Neljal käel

„Neljal käel“ on Tallinna Kunstihoone ja Joensuu kunstimuuseumi Onni koostöönäitus, kus oma töödega astuvad üles Alice Kask, Neeme Külm, Jass Kaselaan ja Holger Loodus. Näitus pakub Soome publikule suurepärase võimaluse osa saada nendele Eesti kunstnikele nii omasest poeetilisest maailmakäsitlusest kui ka julgusest tegeleda tõeliselt suurte, üldinimlike teemadega. Väljapanek on Helsingi Taidehallis äsja edukalt lõppenud näituse „Alice, Neeme ja Jass“ mõtteline jätk ning jääb avatuks 5. maini 2019.

 

Neeme Külma installatsioon „28 palvet“ koosneb 27 palvepingist ja päästevestidest, osutades brittide nähtamatule kohalolule nende kunagises ühises vennaskonnas. Holger Looduse installatsioon „Volume II“ vaatleb meid tänapäevani mõjutava modernismi ühtaegu võluvat ja julma progressiusku, mille kokkuvarisemist saadavad ühiskondlike struktuuride savijalgadel seisvad üksikelud. Alice Kase neli maali moodustavad väetute paberolendite ja väekate meeste žestide koosluse, kus üksteist ei märgata, olgugi et kuulutakse ühisesse eluruumi.

 

Ühtaegu tõsist ja kurba, läbinisti realistlikku ülevaadet olukorrast saadab Jass Kaselaane betoonlelude ülesrivistatud kirju seltskond. „Lelude“ ohutu, isegi lõbusavõitu seltskonnaga näitus algabki, ja kui ei järgneks kolleegide halastamatud ilmavaatlused, siis võiks arvata, et elu ongi lill.

 

Täname: Kaie ja Rein Loodus, Tanel Paliale, Krista Rambak, Tõnu Narro, Mihkel Ilus. Marinepool Sportartikel GmbH & Co. KG