Skip to main content

August Künnapu ja Evi Tihemets. Õnn ja kõik ülejäänu

Kuraator Tamara Luuk

Eesti graafika õitseaja üks hiilgavamaid esindajaid Evi Tihemets on piisavalt mänguline, üldistusjõuline ja uudishimulik, et veel ligi üheksakümnesena katsetada ja näitusi kokku panna. Tema suured tugevad graafikakujundid ja väikesed värvilised maalid 1960. aastate algusest rivistuvad uhkelt August Künnapu teravatoonilistest värvisegmentidest moodustuvate tõsielustseenide kõrvale. Ühtaegu maalilised ja graafilised mõlemad.

 

Evi Tihemets lõpetas riikliku kunstiinstituudi 1958. aastal raamatugraafikuna ja on terve elu tegutsenud vabakutselise kunstnikuna. Ta osales 1960. aastatel hoogsalt Eesti kunsti uuendusliikumises, olles üks esimesi, kes tõi meie graafikakunsti värvi ja tugeva üldistusjõuga abstraktse kujundi. Ta on esinenud paljudel isiku- ja rühmanäitustel ning saanud graafikatriennaalide preemiaid nii Tallinnast kui ka Krakowist, teda on saanud Eduard Wiiralti ja kaks korda Kristjan Raua preemia.

 

August Künnapu (1978) on õppinud Eesti humanitaarinstituudis (1996–1997), aastatel 1997–2001 Eesti kunstiakadeemias arhitektuuri ja aastal 2000 Londonis Slade’i kunstikooli suvekursusel. Aastast 2005 on ta toimetanud ajalehte Epifanio. Tema looming ja näitusetegevus on olnud ja on mitmekesine ning viljakas. Aastal 2007 tunnustati August Künnapu maaliloomingut Konrad Mäe nimelise medaliga ja aastal 2018 Kristjan Raua preemiaga.