Skip to main content

Demokraatia – andmete uimas

Dokumentaalfilm (100 min, 2015) SuperNova kinos

Jaanuaris 2012 sõnastas EL-i tolleaegne õigusvolinik Viviane Reding ambitsioonika eesmärgi: EL-i andmekaitseõiguse reform peab andma ühiskonnale digimaailmas kaitse suurandmete ja massilise jälgimise ohtude eest. „DEMOKRAATIA – ANDMETE UIMAS“ näitab reformidokumendi kahe ja poole aasta pikkust teekonda bürokraatiaveskites.

Režissöör David Bernet kujutab üsna kuiva seadusloomeprotsessi kontsentreeritud ja tiheda dokumentaaljutustusena. Ta saadab Vivian Redingit ja noort ambitsioonikat roheliste partei saadikut Jan Philipp Albrechti nende „võitluses“. Välja ilmuvad lobistid, majandusjuristid ja aktivistid, kes kõik soovivad oma sõna sekka öelda. See on nagu Taaveti ja Koljati võitlus – kodanikuõigused versus majandushuvid.
Režissöör: David Bernet
Film on originaalkeeles, ingliskeelsete subtiitritega

 

20:00  järgneb filmile aruteluõhtu „Data Privacy vs. Security vs. Democracy?“

 

Kas George Orwelli „1984“ on fiktsioon või juba reaalsus? Arutelu kaasab näituse „Globaalne kontroll ja tsensuur“ küsimused ja arutleb andmekaitse tähtsuse üle Eestis, Saksamaal ja Euroopa Liidus. Milline roll on andmekaitsel meie igapäevaelus? Kes on huvitatud meie infost? Mida saab teha riigivõim andmete privaatsuse kaitsmiseks? Ja kaitsta kelle eest? Mida saame andmete omajatena ise teha? Samal ajal püüavad riigiasutused oma andmeid kaitsta. Ühendatud maailm muudab kübersõjad võimalikuks ja suurendab tähtsate infrastruktuuride ründamise ohtu. Lisaks kõigele koguvad politsei ja salateenistused tohututes kogustes privaatseid andmeid turvalisuse lipu all. Nii et tasub küsida, kui privaatne on meie elu tegelikult ning kuidas see mõjutab demokaatiat?
Arutelus osalevad:

 

Kalev Pihl

Sertifitseerimiskeskuse juht, ID-kaardi üks loojatest

Kaur Virunurm

Riigi Infosüsteemi Ameti arendus- ja uurimistegevuse osakonna juhataja

Dr. Winfried Veil

Saksa Siseministeeriumi IT I 1 osakonna (digiprojektid, üldised ja seaduslikud IT- ja digitaliseerimisteemad) ametnik

Mario Nowak

Ettevõtte Tactical Survival Concepts juhataja; tegeleb riigiasutuste ja MTÜ-de ohutus- ja turvatreeningute korraldamisega.

 

Moderaator:
Urve Eslas

Euroopa poliitikaanalüüsi keskuse kaasteadur

 

Toimumiskoht:  SuperNova kino (Tallinna Ülikoolis: NOVA õppehoones 4. korrusel ruum N406).

 

Üritus on tasuta

 

Facebooki sündmus