Skip to main content

Diana Tamane näituse tuur

Olete oodatud veel viimaseid päevi avatud Diana Tamane isikunäituse tuurile.

 

Diāna Tamane eksponeerib näitusel möödunud kahe aasta jooksul valminud akvarellisarja, mis on samm kehapõhise loomingu suunas, kus kunst kasvab loomulikul, õrnal teel välja elust ja vastupidi. Ühes taktis hingamise ja maalimise tulemus on intuitiivsed ning voolavad teosed, mis ei kuluta, vaid annavad energiat.

 

Senini eelkõige fotograafiliste tööde poolest tuntud Tamane on ka varem loomingu ainest ammutanud elust enesest, tuginedes teoste loomisel perekondlikele suhetele ja kodustele arhiivimaterjalile. Seda näitust võiks mõista tolle sama huvi loomuliku jätku või lausa süvenemisena: kunstnikku ümbritsevatelt suhetelt on tähelepanu liikunud suhtele iseendaga.
Tuuri viib läbi Johanna Jolen Kuzmenko. Kuzmenko (snd 1994) on kunstiteadlane, keda huvitab ühtviisi nii vanem kunstiajalugu kui ka kaasaegne kunst. Kuzmenko on uurijana avaldanud peatüki Stodomi näitusekataloogis „STODOM: tähekombinatsioon, mis muutis Eesti fotograafiat“. Kunstikriitikuna on tema näitusearvustusi avaldanud mitmed Eesti väljaanded. Ta töötab Tallinna Kunstihoones külastusjuhina ning teeb koostööd Eesti Kunstimuuseumiga, viies läbi haridusprogramme ja publikuekskursioone. 2021. aastal lõi ta kaasa Arhitektide Liidu aastanäituse ettevalmistamisel.

 

Tuur toimub Vanalinna päevade raames ning on eesti keeles.
Facebooki sündmus