Skip to main content

Diāna Tamane. Meri – see oledki sina

Kuraator: Siim Preiman

Eeloleval näitusel eksponeerib Diāna Tamane möödunud kahe aasta jooksul valminud akvarellisarja, mis põhineb meditatsioonil ja hingamistööl. Need teosed on samm kehapõhise kogemuse suunas, kus kunst kasvab loomulikul, õrnal teel välja elust ja vastupidi. Ühes taktis hingamise ja maalimise tulemus on intuitiivsed ja voolavad teosed, mis ei kuluta, vaid annavad energiat. Tamane mõtiskleb näitusel elusolendite vastastikuse sõltuvuse, elu tsüklilisuse, aja mahavõtmise ning austuse tähtsuse üle. 

 

Diāna Tamane (1986) on kunstnik, kelle senine looming tõukub tema ja ta sugulaste isiklikest lugudest. Sageli kombineerib ta uusi fotosid ja videoid perekonnaarhiivist leitud materjalidega, luues sildu perekonna ja ühiskonna, mineviku ja tuleviku vahel. 

 

Tamane on lõpetanud Tartu kõrgema kunstikooli (BA), LUCA kunstikooli Brüsselis (MA) ja läbinud HISK-i residentuuri Gentis. Tema viimase aja näitused on „Puudutuse tüpoloogia“ Eesti kaasaegse kunsti muuseumis (2022), „Sama taeva all“ Kogo galeriis (2022) ja „Poolarmastus“ Tartu kunstimuuseumis (2022).