Erki Kasemets ja Camille Laurelli. Brikollaaž
Kuraator: Siim Preiman

Erki Kasemets ja Camille Laurelli on kunstnikud, kelle elu ja looming on ühtviisi põhjalikult läbi põimunud. Kummagi jaoks ei ole määravad kindlad võtted või peensuseni lihvitud tehnika, vaid pigem üldiselt avatud ja hübriidne suhtumine kunsti ning oma rolli selles. Mõlemat paeluvad mängud, mõlemad on pühendunud kollektsionäärid, mõlemad naudivad võrdselt leiutamist ja äpardumist. Kumbagi neist ei saaks käsitleda just kultuuritõkestajana, aga nende tegevuses on kindlasti annus vastuhakku või keeldumist. Sellisena võiks mõista Kasemetsa nn prügikunsti või seda, kuidas Laurelli järjepidevalt erinevaid rakendusi ja mänge n-ö valesti kasutab. Kuidas küll polnud need kaks varem kohtunud?
Erki Kasemets (1969) on installatsiooni-, maali-, performance’i- ja teatrikunstnik, kelle looming hõlmab prügikunsti, polügoonteatrit, isikliku elu süstemaatilist dokumenteerimist, materjalikultuuri, kineetilist kunsti, keskkonna- ja lavakujundusi jpm.
Tema viimase aja ülesastumised on osalemine rühmanäitusel „Metsikud“ Tartu kunstimuuseumis (2021), isikunäitus „Karl Marx loomariigis“ Draakoni galeriis (2020) ja isikunäitus Audru muuseumis (2019).
Camille Laurelli (1981) on intermeediakunstnik, kelle segadusttekitav, läbikukkuv ja möödarääkiv looming hõlmab nii videot, fotograafiat, performance’it, skulptuuri kui ka kureerimist. Laurelli on pühendunud kaastööline, omaalgataja ja kollektsionäär, kes alates 2018. aastast peab Tallinnas videomängude muuseumi LVLup!.
Tema viimase aja esinemiste hulgas on osalemine rühmanäitusel „Crawl Out Through the Fallout“ Eesti kaasaegse kunsti muuseumis (2022), isikunäitus „Kaudze“ Low Gallerys Riias (2021) ja isikunäitus „News feed“ ARS Showroomis (2019).