Skip to main content

Filmilinastus: “Kapten Volkonogovi põgenemine”

Ootame kõiki huvilisi filmi „Kapten Volkonogovi põgenemine‟ linastusele Lindakivi kultuurikeskuse kontserdisaalis 26. aprillil kell 17.00. Filmilinastus on osa näituse “Ülemlaul” publikuprogrammist. Film on vene keeles ja eestikeelsete subtiitritega. Filmilinastus on tasuta.

 

„Kapten Volkonogovi põgenemine‟
Režissöörid Natasha Merkulova, Aleksey Chupov
Stsenaristid Natasha Merkulova, Aleksey Chupov, Mart Taniel
Osades Yuriy Borisov, Timofey Tribuntsev, Aleksandr Yatsenko, Nikita Kukushkin, Natlya Kudryashova
Produtsendid Valeriy Fedorovich, Evgeniy Nikishov, Alexander Plotnikov
Operaator Mart Taniel
Monteerija François Gédigier
Muusika Elena Stroganova, Matis Rei
Produktsioon Place of Power, Lookfilm, Homeless Bob Productions, Kinovista

 

Näitust “Ülemlaul” Lasnamäe paviljonis ja filmi „Kapten Volkonogovi põgenemine‟ linastust saadavad kuraator Tamara Luugi sõnad: “Kunstihoone Lasnamäe paviljonis avati 9. märtsil näitus „Ülemlaul‟, kus vanameister Raul Meele ja noore kunstniku Krysztof Pietka graafika ning maalide kõrval on oluline osa muusikal. Näituseruumi täidab Henryk Gorecki kolmas sümfoonia ja ekraanidelt saab näha-kuulda Peterburi post-punkbändi Shortparis muusikavideoid. Silmale kauni ja harmoonilise väljapaneku süvakihtides aga peitub meie tänapäevast maist olemist saatev ja vastuoludest koosnev mõtete ning tunnete virvarr. Iga viimane kui töö sellel näitusel kõneleb raskustest, millega tuleb silmitsi seista igaühel, kelles võitlevad lootusetus ja lootus, vihkamine ja armastus, hea ja kuri.

 

Kas kannavad lohutust ja lootust Krzysztof Pietka maalide võimsad värvikooskõlad, Raul Meele kauniks kujundatud piltvärsid vana testamendi „Laulude laulust‟ ja sarja „Meie nemad‟ pealdises esitatud peaingel Gabrieli ülistussõnad loodule Goethe „Faustist‟? Mis peidab end eksperimentaalset alternatiivsust kehastavaks pidava Shortparise sõnumi mitmemõttelisuse ja efektse lavastuslikkuse taga? Võib juhtuda, et vastuseid neile küsimustele aitab leida 26. aprillil Lindakivi kontserdisaalis linastuv Vene, Eesti ja Prantsuse koostöös valminud film „Kapten Volkonogovi põgenemine‟, mida saidil www.kinopoisk.ru kommenteeritakse mitme vaatenurga alt.

 

Näiteks nii: „Kinopoisku kommentaariumis on keegi juba nimetanud seda filmi Shortparise pikaks videoklipiks, mis sisuliselt vastab tegelikkusele vägagi hästi. Shortparise iga video edastab äärmiselt täpselt mitte niivõrd mõtet, kuivõrd omaaegset atmosfääri. Viimane omakorda mõjub veelgi orgaanilisemalt praeguses hetkes, sest selles puudub reaalne seos faktidega.‟

 

Ja veel: „See, et „Kapten Volkonogovi põgenemine‟ filmiti 2020. aasta alguses, on hea. See, et „Kapten Volkonogovi põgenemine‟ ei jõudnud laenutusse 2020. aasta alguses, on halb. Meie kaasaegsel Venemaal ei olda üleüldiselt valmis nägema, veel enam tõsiselt arutlema filmi üle, kus kõlab lause „Meil on õigusriik. Igale karistusele leitakse süütegu‟.”
Näitust „Ülemlaul‟ kunstihoone Lasnamäe paviljonis saab vaadata 19. maini.

 

Tallinna Kunstihoone näitused ja üritused on publikule tasuta!
Facebooki sündmus