Skip to main content

Goethe residentuuri kunstnik kutsub osalema huvilisi töötoas “Kosutavad esmaspäevad”

Eesti Goethe Instituudi ja Tallinna Kunstihoone koostöös korraldatava residentuuriprogrammi raames kutsub kunstnik Angelika Herta viit kunstnikku üheskoos mänguliselt oma loomepraktikaid uurima ja nende üle mõtisklema.

 

Herta kirjeldab töötubade sarja järgmiselt: „Kohtume septembris ja oktoobris esmaspäeviti umbes 90 minutiks. Igal nädalal käsitleme kindlat teemat: uurime oma suhteid koostöö, loovuse, kehade, üleinimliku perspektiivi, vastupanu ja piiridega.“

 

Esimene kohtumine leiab aset 18. septembril 2023 kell 17.00 Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljonis (Jaan Koorti 24). Töötubade sari on suunatud Eestis tegutsevatele kunstnikele ja viiakse läbi inglise keeles. 

 

Töötoad annavad kunstnikele võimaluse jagada oma kogemusi järgmistel teemadel:

 

Kosutavad ESMASPÄEVAD

18.09 Koostöö

25.09 Loovus

02.10 Keha

09.10 Rohkem kui inimene

16.10 Vastupanu

23.10 Piirid

 

Et saaksime pakkuda kosutavat ühist kogemust, palun veenduge enne kandideerimist, et saate osaleda kõigis töötubades. 

 

Kandideerimiseks palume täita ankeet (ingise keeles) hiljemalt 11. septembril 2023

 

Korraldaja jätab endale õiguse teha ajakavas muudatusi.

Angelika Herta elab Kölnis ning lõpetas 2021. aastal Kölni meediakunstiakadeemias magistriõpingud meedia ja kujutava kunsti alal. Ta pälvis projektiga „We Animals“ („Meie, loomad“) Nordrhein-Westfaleni liidumaa kultuuri- ja teadusministeeriumi kuuekuulise tööstipendiumi ning osaleb oma dokumentaalfilmiga „We Animals“ praegu Euroopa sotsiaaldokumentalistika koolitusprogrammis ESoDoc.

 

Residentuuriprogrammi „Hea olemise kunst“ korraldab Tallinna Kunstihoone koostöös Goethe Instituudiga Eestis. Programmi eesmärk on ergutada Tallinnas kunstilist uurimistööd ja arutelusid ökoloogilise teadlikkuse, keskkonnasäästlikkuse ning kunsti loomise eetika teemadel.

 

Goethe Instituut on kogu maailmas tegutsev Saksamaa Liitvabariigi kultuuriinstituut. Välismaal on eesmärk edendada saksa keelt, tegeleda rahvusvahelise kultuurikoostööga ja vahendada infot Saksamaa kultuuri-, ühiskonna- ja poliitikaelust. Instituudi kultuuri- ja haridusprogrammid toetavad kultuuride dialoogi, tugevdavad kodanikuühiskonna arengut ja edendavad üleilmseid liikumisi.