Skip to main content

Heigo Rosin

SOOLO kontsertsari

Pühapäeval, 02. septembril kell 16.00 toimub Tallinna Kunstihoones kontserdisari SOOLO, kus esineb Heigo Rosin.

 

Heigo Rosin (1989) on Eesti esimene löökpillisolist. Hoolimata noorest east on Heigo andnud kontserte üle kogu Euroopa ja Ameerika, astudes üles nii soolokavadega kui ka solistina mainekate orkestrite ees. 2015. aastal valiti Heigo “Orpheum Foundation” solistide stipendiaadiks Šveitsis, olles esimene Eesti muusik, kes nimeka fondi solistiks on valitud. Samal aastal valiti ta World Percussion Group’i kontsertmeistriks, millega kaasnes 2016. aastal 5 nädala pikkune tuur Ameerika Ühendriikides. 2017. aasta jaanuaris debüteeris Heigo solistina maailmakuulsas Carnegie Hallis New Yorgis.  Alates 2016. aastast on Heigo Malletech’i löökpillide ja Sabian taldrikute ametlik artist.

 

Heigo Rosin alustas muusikaõpinguid Põltsamaa muusikakoolis 4-aastaselt klaveri erialal. 2004. aastal juhatas kirg löökpillide vastu Heigo Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli õpetaja Raivo Rebase löökpilliklassi. 2013. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe (Cum Laude) dotsent Rein Roosi löökpilliklassis. Aastal 2014 lõpetas Heigo magistriõppe (Cum Laude) Flaami Kuninglikus Konservatooriumis Antwerpenis Belgias Prof. Carlo Willemsi ja Prof. Koen Wilmarsi juhendamisel. 2016. aasta kevadel lõpetas Heigo kiitusega solisti diplomi õppesuuna Taanis Aarhusi Kuninglikus Muusikaakadeemias Prof. Henrik Knarborg Larsen’i löökpilliklassis.

Õpinguaastate jooksul on Heigo lisaks tavatundidele võtnud tunde ka paljudelt ülemaailmselt tunnustatud õpetajatelt ja solistidelt, neist tuntuim on maailma esimene löökpillisolist Dame Evelyn Glennie. Heigo on edukalt osalenud mitmetel konkursitel: Rising Stars Grand Prix 2017 Berliinis II Preemia, DeLinkprijs tänapäevamuusika konkurss 2013 I Preemia (Holland), Yamaha Scholarship Competition 2013 for Percussion I Preemia, Klassikatähed 2013 II Preemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Klassikaraadio preemiad, Eesti Puhk- ja Löökpillimängijate konkursil Tallinnas (2012) I preemia.

 

Üle kümne aasta karate treenimist on Heigole andnud idee kombineerida karate liikumised löökpillimängu liikumistega, mis on andnud talle unikaalse mängutehnika, mida on lisaks kuulamisele ka atraktiivne vaadata.

 

http://www.heigorosin.com/