Skip to main content

Jaak Sooäär

SOOLO kontsertsari

Pühapäeval, 28. jaanuaril kell 16.00 esineb Tallinna Kunstihoones SOOLO kontserdisarjas Eesti tippkitarrist Jaak Sooäär.

 

Kitarrist, helilooja ja ansamblijuht Jaak Sooäär (s. 1972 Tallinnas) on üks Eesti ja Baltikumi viimaste aastakümnete aktiivsemaid jazzmuusikuid. Pärast Tartu Ülikooli ja Tallinna G.Otsa nim. Muusikakooli  lõpetamist omandas ta esimese eestlasena jazzmuusika alase kõrghariduse Kopenhaageni Rütmimuusikakonservatooriumis (2001) ning pärast Eestisse tagasi kolimist alustas tööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus juhib jazzmuusika osakonda selle asutamisest peale (2004). Samuti oli Jaak Sooäär Eesti Jazzliidu esimene juhatuse esimees (2004-2009) ning kuulub tänaseni liidu juhatusse.

 

Jaak Sooäär on nii kodu- kui välismaal aktiivse muusikuna tegutsenud alates 1989. aastast. Teiste hulgas on tema rahvusvahelisteks koostööpartneriteks olnud Tony Allen, Ray Anderson, Conny Bauer, Han Bennink, Raoul Björkenheim, Gavin Bryars, Will Calhoun, Kent Carter, Pierre Dørge, Daniel Erdmann, Arkady Gotesman, Mikko Innanen, Anders Jormin, Dave Kikoski, Alexey Kruglov, Dave Liebman, Joe Lovano, Ron McClure, Karlheinz Miklin, Liudas Mockunas, John Schröder, Louis Sclavis, Harri Sjöström, Vladimir Tarasov ja Petras Vyshniauskas, samuti on ta koos töötanud paljude eri põlvkondadest Eesti muusikutega. Jaak Sooääre rahvusvaheliste ansamblite hulka kuuluvad The Dynamite Vikings, Erdmann/Sooäär Dessert Time (esikoht rahvusvahelisel Peer Gyndi teemalisel improvisatsioonifestivalil Pärnus, 2001), Heavy Beauty, Kruglov-Sooäär Quartet, Sooäär/Yaralyan/Ounaskari ja Almost Zebra (kolmas koht Euroopa Improvisatsiooni Turniiril Poitiers’, 2001). 2006. aastal oli Jaak Sooäär külalissolistiks WDR Bigbändile Saksamaal. 1999. aastal osales Euroopa Noorte Jazzorkestris ja 2003. aastal EBU bigbändis.
Jaak Sooäär on ansambli Eesti keeled koosseisus võitnud Eesti Muusikaauhinna 2003. ja 2005. aastal etno/folkartisti ja 2013. aastal kvarteti Mustonen/Sooäär/Remmel/Ruben koosseisus jazzartisti kategoorias. 2007. aastal pälvis Sooäär esimese Eesti jazzi aastaauhinna ning samal aastal ka Kultuurkapitali aastapreemia. Jaak Sooäär on salvestanud üle 30 albumi.
 
SOOLO kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal.
 
Sissepääs kontserdile näitusepiletiga.