Skip to main content

Jana Shostaki ja Jakub Jasiukiewiczi heategevuslik oksjon

Jana Shostak (1993) ja Jakub Jasiukiewicz (1983) on Poolas resideeruv kunstnike paar, kelle looming hõlmab nii videokunsti, performance’it kui ka installatsiooni. Näitusel „Hea olemise kunst“ eksponeerivad nad teleprogrammi „Giidituur“, milles Shostak esitleb diktorina kahte oma varasemat teost ning treilerit koos Jasiukiewicziga valmivale lavastuslikule dokumentaalfilmile tema missikandidatuurist.

Jakub Jasiukiewicz rändab näituse lõpetamisele omal jõul, läbides Poznani ja Tallinnat lahutavad 1000km jalgrattal. Heategevuslikul oksjonil koguvad kunstnikud toetust Jana isale, Stanislav Shostakile, et toetada tema võitlust vähiga.

 

Kunstihoone näituse „Hea olemise kunst“ lõpetab kolm päeva kestev performance’itest, tuuridest ja filmilinastustest koosnev ürituste programm. „Hea olemise kunst“ on katse luua keeruka üleilmse kriisi käes vaevleva maailma jaoks sobiv näitus ning ka lõpuprogramm pöörab erilist tähelepanu hea olemise võimalikkusele ning ökoloogilisele vastutusele kindla huku tingimustes.

Pääs üritustele näitusepiletiga. Üks pilet kehtib kogu nädalavahetuse.

Facebooki sündmus