Skip to main content

Judith Seng. Etendades toiminguid VIII – vaikivad vestlused

Kuraator Sandra Nuut

Uurimusliku disaini ja visuaalkunsti piirialadel liikuv näitus „Etendades toiminguid …“ uurib suhtlus- ja mõttevahetuse sõnavabu viise. Dialoogi astuvad inimkehad ja nende käsutuses olev voolav materjal, praegusel juhul värviline liiv ning sellele omistatud sümbolväärtused. Väljapaneku alus on Berliinis töötava disaineri Judith Sengi ja tema stuudio protsessidisaini võimalustest lähtuv näitusepraktika.

 

Judith Seng on Berliinis tegutsev disainer, kes uurib disainivaldkonna piirialasid. Seng on lõpetanud toote- ja protsessidisaini instituudi Berliini Kunstiülikoolis (UdK), kus teda juhendasid disainerid Enzo Mari ja Hans Roericht. Tema tegevus hõlmab nii rakenduslikku disaini, rahvusvahelisi näituseid kui ka akadeemilisi väljundeid. Berliini kunstiülikoolis UdK algatas Seng teadurina eksperimentaalse tootmisseeria „Acting Things“ („Etendades toiminguid“), milles uuritakse protsessidisaini erinevate lavakunsti elementide ja meetodite abil. Seng töötab ka professorina Rootsis Göteborgi Ülikoolis HDK.

 

Sandra Nuut on Eesti Kunstiakadeemia õppejõud. Ta õpetab, kirjutab ning tegeleb kuraatoriprojektidega disainivaldkonnas. Nuut on õppinud Eesti Kunstiakadeemias kunstiteadust ning lõpetanud New Yorgi Visuaalkunsti Kõrgkooli disainikriitika magistriprogrammi. Koos Ott Kagoverega toimetab ta igakuist disaini- ja kultuuriküsimusi käsitlevat väljaannet Dear Friend. Varasemalt on ta töötanud galeriis Chamber New Yorgis.