Skip to main content

Judith Seng. Etendades toiminguid VIII – vaikivad vestlused

Kuraator Sandra Nuut

Uurimusliku disaini ja visuaalkunsti piirialadel liikuv näitus „Etendades toiminguid …“ uurib suhtlus- ja mõttevahetuse sõnavabu viise. Dialoogi astuvad inimkehad ja nende käsutuses olev voolav materjal, praegusel juhul värviline liiv ning sellele omistatud sümbolväärtused. Väljapaneku alus on Berliinis töötava disaineri Judith Sengi ja tema stuudio protsessidisaini võimalustest lähtuv näitusepraktika.

 

Judith Sengi (1974) tegevus hõlmab nii rakenduslikku disaini, rahvusvahelisi näitusi kui ka akadeemilisi väljundeid. Berliini kunstiülikoolis UdK algatas Seng teadurina eksperimentaalse tootmissarja „Acting Things“, milles uuritakse protsessidisaini lavakunsti elementide ja meetodite abil. Seng töötab ka külalisprofessorina Rootsis Göteborgi ülikoolis HDK.

 

Sandra Nuut (1987) on Tallinnas tegutsev disainiuurija ja kunstiakadeemia õppejõud. Õpetamise kõrvalt teeb ta kuraatoriprojekte ja kirjutab. Aastal 2016 asutas ta kollektiivi Jane Jacobs, mis tegeleb keskkonna ja kogukonna kriitiliste küsimustega. Varem on ta töötanud New Yorgi galeriis Chamber.