Skip to main content

Karl Saks “Seisund ja disain”

Etendusprogramm TÄIS NULL

Kolmapäeval, 12. aprillil kell 7 õhtul leiab Tallinna Kunstihoone suures saalis aset järjekorras kolmas TÄIS NULL. Sel korral on galeriiruumi kutsutud originaalis Kanuti Gildi SAALis etendunud lavastus “Seisund ja disain”, mille autor kui ka esitaja on Karl Saks.
 
Kui seni on lavastust mängitud teatrile omases black boxis, siis nüüd on publikul ja tegijatel endal võimalus silmitsi seista just eelkõige ruumimuutusest tingitud väljakutsega – leides end teatrisaali asemel avarast galeriiruumist. Uurides, mida me teeme ja kuidas me näeme, kui ruumikontekst lavastuse ümber on teine; mis on käivitaja, milles seisneb uudishimu ja alastus; millistes omavahelistes suhetes on ruumikontekst ning vastuvõtu iseseisvus, tähelepanu- ja osalus-aktiivsus.

 

Vaatama on oodatud kõik huvilised, sealhulgas kindlasti ka need, kes lavastust juba varem teatrisaalis näinud, sest seda huvitavam on erinevust vaadelda ning tekkinud uut tunnistada.

 

“Seisund ja disain” on Karl Saksa soololavastus (esietendunud oktoobris 2016 Kanuti Gildi SAALis), mida esitatakse kohturuumi hierarhia kaudu. Täidesaatvat võimu ja kahtlusaluseid esitavad arhetüübid, asitõenditeks on elemendid ja artefaktid ning tunnistajapingis istub ehmunud kunstnik. Lahenduse leidmiseks võetakse kasutusele paragrahvid rituaalidest ja arhiiv surnute ülestunnistustest. Väiteid ja vastuväiteid vahendavad seaduslik füüsiline hierarhia ja häbitu formaalne koreograafia.

 

Lavastus on nomineeritud teatriauhindade parima tantsulavastuse kui ka etenduskunstide ühisauhinna kategoorias!
 
Tallinna Kunstihoone etendusprogramm TÄIS NULL on galeriiruumi kutse teatrile, mis kasutab ära näitustevahelist aega, paludes publik suurde valgesse ruumi teatrisse.

 

Antud kutse eesmärgiks on kõnetada olulisi momente nii kujutava kunsti kui ka traditsioonilise ja kaasaegse teatri arengus ja eneseteadvuses, rõhudes seejuures ka etendusjärgsele vestlusele, milles kaasaegne teater ja kujutav kunst kohtuksid võrdsetena, võrdselt kaasaegse kunsti osadena.

 

TÄIS NULL on tänane statement. See on küll selgitusi pakkuv, kuid samas ka muutuv, arenev ja end teadlikult defineerimata jättev külaline kunstis.

 

Piletid Piletimaailmast või enne etendust kohapeal 7€.

 

TÄIS NULL etendusprogrammi kuraator on Kadri Noormets.

Facebooki sündmus