Skip to main content

Kevadnäitus 2023

Eesti Kunstnike Liidu 23. aastanäitusel Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljonis osaleb 50 kunstnikku. Kevadnäitust saab vaadata 13. maist kuni 22. juunini. Sissepääs on tasuta.

 

Näitusel osalevad Eero Alev, Stanislav Antipov, Sofi Aršas, Martin Buschmann, Sirje Eelma, Ulvi Haagensen, Maie Helm, Heleliis Hõim, Danel Kahar, Kai Kaljo, Liina Kalvik, Maria Kapajeva, René Kari, Sander Karjus, Jass Kaselaan, Loora Kaubi, Raul Keller, Kati Kerstna, Tiiu Kirsipuu, Kristi Kongi, Ilmar Kruusamäe, Olev Kuma, August Künnapu, Peeter  Laurits, Lola Liivat, Johannes Luik, Kaisa Maasik, Marko Mäetamm, Mihkel Maripuu, Katariin Mudist, Maarit Murka, Jane Muts, Jelena Nova-Ginzburg, Terje Ojaver, Aet Ollisaar, Katrin Pere, Vassa Ponomarjova, Rait Prääts, Lembe Ruben, Maret Sarapu, Valev Sein, Tiina Sarapu ja Sirja-Liisa Eelma, Urmo Teekivi, Evi Tihemets-Viires, Kadri Toom, Anna Trell, Maria-Kristiina Ulas, Urmas Viik, Vello Vinn ja Toomas Vint.

 

Esindatud on kunstigaleriid Vaal galerii, Kogo galerii ja Okapi galerii. Näituse ruumilise kujunduse tegi Kaarel Eelma.

Kevadnäitusel eksponeeritavate kunstnike tööd valis välja žürii, kuhu kuulusid Eesti Kunstnike Liidu president Elin Kard ja asepresident Vano Allsalu näituse kujundaja Kaarel Eelma, Kunstihoone kuraator Tamara Luuk ja kunstitoetaja Rain Tamm. Žürii hinnangul on näitusele valitud teoste tase erakordselt kõrge. Konkursile esitas oma teosed 270 kunstnikku, kellest välja valiti 50.

 

„Seekordne väljapanek on tavapärasest kontsentreeritum, siiski ka segasem ja kirjum. Selles ei joonistu välja korduvaid mustreid. Nagu alati, segunevad siingi erineva tausta ja oskustega tegijad, ning nagu alati, peegeldab žürii valik – mis polnud sugugi üksmeelne – ka ühist lootust avastada uusi suhtumisi ja häid tegijaid,“ tähendas žürii liige ja Kunstihoone kuraator Tamara Luuk.

 

Sponsorite esindaja Rain Tamme sõnul on sedalaadi žürii töös osalemine ajamahukas ja valikute tegemine keeruline, sest väga paljude heade teoste hulgast tuleb välja valida vaid väga väike osa. „Arvamusi on palju ja erinevaid. Valikut tehes tuleb leida tasakaal teoste kunstilise taseme ja publiku võimaliku huvi, vanade tegijate ning uute tulijate vahel, püüdes anda võimalikult mitmekülgse ülevaate Eesti kunstimaastikul toimuvast. Ja nagu me üheskoos tõdesime – kõike ei saa lõpuni tõsiselt võtta ning väikeseks naljaks tuleb samuti ruumi jätta,“ ütles Rain Tamm.

 

Kevadnäituse traditsiooniks on saanud ka publikulemmiku valimine. Tänavu rõõmustab osalejaid eelmisest aastast suurem auhinnafond. Publikuhääletuse võitjale on kunstitoetajad Tiit Pruuli, Jaan Manitski, Riivo Anton, Aivar Berzin ja Rain Tamm välja pannud 6000-eurose preemia, mis antakse üle auhinnatseremoonial 21. juunil kell 18.00.

 

Publikul on võimalik hääletada oma lemmiku poolt Kunstihoone paviljonis kuni 17. juunini. Kõigi hääletajate vahel loositakse välja 500-eurone NOBA kunstikeskkonna kinkekaart. Võitja nimi kuulutatakse välja koos publikupreemia võitjaga näituse viimasel nädalal. Aastanäitus on ka müüginäitus, kus esitletud teoseid saab osta Kunstihoone Lasnamäe paviljonist kohapeal või kunstikeskkonnast NOBA.

 

Olete oodatud näituse avamisele reedel, 12. mail kell 18. Näituse ajal ilmub ka kataloog, mille koostaja on Elin Kard ja kujundaja Maris Lindoja. Kataloogi saab soetada Kunstihoone Lasnamäe paviljonist.

 

Kunstihoone näitusepaviljon Lasnamäel asub Lindakivi keskuse kõrval aadressil Jaan Koorti 24 ja on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 12–19. Sissepääs on tasuta. Eestikeelne erituur kuraator Tamara Luugiga toimub pühapäeval, 14. mail kell 14.

 

Näitusel toimuvad iganädalased avalikud ringkäigud külastusjuhiga: eestikeelsed neljapäeviti kell 18 ja laupäeviti kell 13, venekeelsed kolmapäeviti kell 18 ja laupäeviti kell 15.