Skip to main content

Kirke Karja

SOOLO kontsertsari

Pühapäeval, 5. veebruaril kell 16:00 esineb Tallinna Kunstihoones noor ja särav jazzpianist Kirke Karja (1989).

 

Kirke on lõpetanud klassikalise klaveri bakalaureuse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tanel Joametsa ning Ivari Ilja juhendamisel ning jazzmuusika magistrantuuri Kristjan Randalu õpilasena. Ta on õppinud ka kompositsiooni Raul Söödi ning Margo Kõlari käe all ning tegelenud vabaimprovisatsiooniga Anto Peti juures. Hetkel täiendab ta end Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris ning töötab vabakutselise muusikuna.

 

2014. aastal pälvis ta oma Noore Jazzitalendi auhinna, mida annavad välja Jazzkaar ja Jazzliit. Kirke on liider mitmetes ansamblites: 9-liikmeline Pae Kollektiiv ning Kirke Karja kvartett. Nende koosseisudega on välja antud ka albumid Kirke omaloominguga aastatel 2014 ning 2016. Kirke Karja kvartett on lühikese tegutsemisaja jooksul mänginud Riias, Budapestis, Tallinnas ning mitmetes linnades Lõuna-Rootsis.

 

Kirke kuulub ka rühmitusse Avarus, mille põhiväljundiks on Avarus Ensemble. Lisaks klaverile tegeleb Kirke erinevate elektrooniliste instrumentidega näiteks ansamblites Lauri Kadalipp Social Jazz, Karl Petti Band, jne.2016. aastal astus Kirke solistina üles Eesti Muusika Päevadel, kus esitas Margo Kõlari ja Marianna Liigi uudisloomingut varioolale.

 

Kirke tegeleb ka heliloomingu ning arranžeerimisega. Ta on kirjutanud uut muusikat kammerorkestrile Reaalmažoor, vokaalansamblile Estonian Voices, Avarus Ensemble´ile, keelpillitriole Fresh, jne.

 

SOOLO kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal.

 

Sissepääs kontserdile näitusepiletiga.

Facebooki sündmus