Skip to main content

“Kliimakooli” kaardimängu töötuba näitusel “Tõkestades mandrijääd”

Laupäeval, 29. oktoobril kell 13 olete oodatud osalema Oliver Ressleri näituse „Tõkestades mandrijääd“ publikuprogrammis!

 

Programm algab ringkäiguga näitusel, millele järgneb MTÜ Mondo välja antud kaardimängu „Kliimakool“ töötuba. Üritus annab hea võimaluse laskuda kliimamuutusega seotud aruteludesse ja mõtestada Oliver Ressleri loomingut mängulises keskkonnas. Töötuba juhib MTÜ Mondo maailmahariduse projektijuht Mari Jõgiste.

 

Kell 13.00 ringkäik näitusel koos giidiga
Kell 13.45 iseseisev aeg näitusel ringi vaatamiseks
Kell 14.00 „Kliimakooli“ kaardimäng ja arutelu
Kell 15.00 programmi lõpp
„Kliimakooli“ mäng on tehtud Rootsi Chalmersi tehnikaülikooli teadlaste süsinukujalajälje arvutuste põhjal. Mängu käigus saavad osalejad teada, milline on meie igapäevategevuse jalajälg. See on hea võimalus panna proovile oma teadmised ja avastada, mis põhjustab rohkem ja mis vähem CO2 heitmeid. Rohkem infot mängu kohta leiad maailmakooli kodulehelt https://maailmakool.ee/kliimakool.

 

Ootame ringkäigule ja töötuppa nii nooremaid kui ka vanemaid keskkonnahuvilisi kunstisõpru, et veeta koos hariv ja meelelahutuslik laupäeva pärastlõuna ning suurendada teadlikkust kliimamuutust põhjustavast tegevusest.

 

Mari Jõgiste on maalikunsti taustaga kunstiõpetaja, kes on gümnaasiumis ja huvikoolides töötanud üle kümne aasta. Hariduse omandas ta Tartu ülikoolis ja Istanbuli Marmara ülikoolis. Huvi maailma ja teiste kultuuride vastu on teda viinud Põhja-Ghanasse Mondo hariduseksperdina ja Kayini osariiki Myanmaris GLEN-projekti praktikandina. Mondo maailmahariduse tiimis loob ta õppematerjale, koolitab haridustöötajaid ning kujundab noortele suunatud töötube. Viimastel aastatel on ta keskendunud peamiselt kliimamuutuse ja rände küsimustele ning maailmahariduse toomisele Eesti lasteaedadesse.

 

MTÜ Mondo on üleilmset ebavõrdsust leevendav Eesti organisatsioon. Mondo töötab 12 välisriigis ja Eestis. Mondo keskendub hariduse ja tervise, toimetuleku, keskkonna ja digivõimekuse programmidele partnerriikides ning maailmaharidusele Eestis. Mondo asutasid 2007. aasta 12. novembril üheksa Eesti erineva taustaga inimest. „Mondo“ on esperantokeelne sõna, mis viitab võrdsemale tulevikule. Mondokad ei häbene uskuda, et maailm ongi võimalik võrdsemaks kohaks muuta ja iga pisike tegu on samm õigel teel.

 

Nii ringkäik kui ka töötuba on eesti keeles. Sissepääs tasuta.

 

Kunstihoone ja selle galeriide lahtiolekuajad ning piletiinfo leiad kodulehelt.