Skip to main content

Kunstihoone sünnipäeva ringkäik näitusel “Elavhõbe”

Tallinna Kunstihoonel on sünnipäev!

 

Mis oleks tähistamiseks parem kui võimalus tutvuda põhjalikult parasjagu eksponeeritava näitusega? Kell

Näitusest:
Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali teine rahvusvaheline grupinäitus avaneb Kunstihoones 13. septembril. Näitus „Elavhõbe”, mille on loonud kunstnik Simon Dybbroe Møller ja kuraator Post Brothers, pakub vaatajale võimalust tehnoloogilisest arengust tulenevaid maailma tajumise viise kriitiliselt analüüsida.

 

„Fotograafial kui materiaalsel protsessil oli küllaltki lühike eluiga, selle algus- ja lõpp-punktideks võiks märkida vastavalt dagerrotüüpia fotoplaatide mürgised elavhõbedaaurud ja arvuti abil loodud T-1000 kujumuutmise stseenid filmis „Terminaator 2”. Nüüd on fotograafia ise elavhõbedasarnaseks saanud. Vedel, muutlik, teisenev ja voogav. Maagiliselt peegeldav ning hakkab ka kergeimast puudutusest tukslema.

 

Näitust saadab Dybbroe Mølleri ja Post Brothersi koostatud linastuste seeria „Lifeblood Film Club”, mis toob vaatajateni keha ja kaamera vahelist suhet lahkavad filmid autoritelt, nagu Stan Brakhage, Kate Craig, Barbara Hammer, Laure Provost ja teised.

 

Näituse “Elavhõbe” mõned teosed kajastavad realistlikke hetki inimelust, mis võivad häirida Teie kunstielamust. Näitusel kasutatavad eksponaadid võivad tekitada allergilisi reakstioone (heinapalavik). Täname mõistva suhtumise eest!

Facebooki sündmus