Olete oodatud reedel, 21. oktoobril kell 18 Tallinna Kunstihoone ja Goethe-Instituudi Eesti ühises residentuuriprogrammis „Hea olemise kunst“ osaleva kunstniku Hamza Mohammed Begi performance-esitlusele!
„PEDESTRIANISM“ on käimasolev kohaspetsiifiline uurimus ideoloogia loomise eri viiside kohta. Selle aluseks on keskne tekst, mis koondab erinevaid ideid – poliitilisest vaimseni ja kodanlikust poeetiliseni. Residentuuriprojekti eesmärk on olnud avardada neid ideid neljas eksperimentaalses töötoas, mis keskenduvad kehastumisele. Oleme rühmana püüdnud muuta tekkinud vihjete ja küsimuste kogumi millekski linnale ja selle keskkonnale loomuomaseks. Kokkuvõttev performance-esitlus püüab projekti demüstifitseerida ja selgitada protsesse, mida oleme üheskoos läbinud. See püüab rakendada esitluse selgust ja performance’i sujuvust, kummalegi formaadile tegelikult pühendumata.
Ajakava:
Kell 18 koguneme Tallinna raekoja hoone ees, millele järgneb ühine jalutuskäik. Publik on teretulnud jalutajatele järgnema või nendega ühinema, sellal kui me kõnnime oma rõhutuse ja samas ka vabaduse sümbolina endisesse Lugemiku raamatupoodi Tallinna Kunstihoone peasissekäigu kõrval.
Kell 18.30 toimub endises Lugemiku raamatupoes performance-esitlus, mis selgitab ja avardab töötubade läbiviimise protsessi.
Kohapeal eksponeeritakse nelja töötoa käigus valminud mitmesuguseid materjale. Lühikese pausi ajal kutsutakse kohalviibijaid ruumi avastama, suupisteid nautima ja üksteist tundma õppima. Õhtu lõpetab lühike küsimuste ja vastuste sessioon, kus publik saab tutvuda kodanikuosaluse teemadega, kunsti ja kunstnike rolliga poliitilistes muutustes, mitteautoritaarse ideoloogia ning jalakäijate võimalike tulevikuperspektiividega nii Tallinnas kui ka mujal.
Sündmus on tasuta ja viiakse läbi inglise keeles.
Hamza Mohammed Beg on Berliinis elav kõndija, kirjanik ja kunstnik, kellel on juured Londonis, Pakistanis ja Mauritiusel. Tema looming ulatub mittemateriaalsest ja igapäevasest hüperspetsiifilise ja teravalt visuaalseni. Beg kasutab koha ja kohaloome uurimiseks videot, luulet, heli ja performance’it. Tema töö Tallinna Kunstihoones moodustab esimese poole kaheosalisest teekonnast, mille raames viiakse „PEDESTRIANISMI“ protsess enne 2022. aasta lõppu ka Nigeeriasse Lagosesse.
Tallinna Kunstihoone ja Goethe Instituudi Eesti filiaali residentuuriprogrammi „Hea olemise kunst“ eesmärk on innustada kunstiga seotud uurimistööd ja elavdada arutelu keskkonnateadlikkuse, kestlikkuse ja kunstiloome eetika üle. Kuigi kriisi ökoloogiliste, sotsiaalsete ja majanduslike komponentidega tegelemine on kunstis tavapärane, suunavad kunstiteosed ja näitused harva tähelepanu oma rollile hävitavate sündmuste jadas. Residentuur täiendab Kunstihoone kestvat näitusesarja, mis pöörab erilist tähelepanu hea olemise võimalikkusele ja ökoloogilisele vastutusele kindla huku tingimustes. Sarja varasemad näitused on „Hea olemise kunst“ 2019. aastal ja „Mänd-fulness“ 2021. aastal.