Skip to main content

Otsime jalakäijaid kunstnik Hamza Begi projekti „Pedestrianism“

Septembrist oktoobrini viibib Tallinna Kunstihoone „Hea olemise kunsti“ residentuuris kõndija, kirjutaja ja uurija Hamza Beg. Residentuuri raames korraldab ta eksperimentaalsete töötubade sarja, mille jooksul puudutatakse erinevaid teemasid, sealhulgas:

 

  • Võim – kes ja millal seda teostab, kuidas seda saab nõusolekuga üle kanda.
  • Ideoloogia – kuidas seda kujundatakse ja kinnistatakse ning kuidas see inimesi kokku toob.
  • Üldsus – kes on jalakäija ja milline on tema roll ning ülesanne avalikus ruumis.
  • Keel – kuidas saame end keha abil väljendada ja sõnadeta suhelda.
  • Mina – kuidas saame austada individualismi, olles samal ajal suurema terviku osa.

 

„Pedestrianism“ on kogum uusi, veel väljakujunemata ideid, mis vajab vormimiseks osalejate abi. Koguneme ja korraldame neli eksperimentaalset töötuba (ja ühe esitluse), et määratleda, mida tähendab pedestrianism Tallinnas. Töötoad hõlmavad kõndimist (või ratastooliga liikumist), rühmaarutelusid ja päädivad ühise performance’iga. Ühistegevuse eesmärk on koostada dokument, mis võtab kokku jalakäijakogemuse Tallinnas. Projekti lõpus esitleme oma mõtteid avalikul üritusel.

 

Üleskutse on sinu jaoks, kui oled jalakäija Tallinnas ja soovid ühineda teiste jalgsi liikujatega linnas. Töötoad toimuvad inglise keeles ning tõlge teistest keeltest ja teistesse keeltesse jääb osalejate kanda. Kohtumised on planeeritud toimuma laupäevadel septembris ja oktoobris. Täpsed ajad lepitakse kokku esimese kohtumise raames.

 

Töötubadesse kandideerimiseks vasta palun lühikesele küsimustikule siin lingil. Kandideerida saab kuni 11. septembrini 2022.

 

Küsimuste korral võta kunstnikuga ühendust aadressil: pedestrianism@protonmail.com.

 

Töötubades oleme pühendunud võimalikult turvalise ruumi loomisele. Ehkki ükski ruum ei ole päris eelarvamustevaba, annab kunstnik endast parima, et kõik tunneksid end töötoas turvaliselt, ja püüab olla abiks neile, kes end turvaliselt ei tunne.

Hamza Mohammed Beg on kunstnik ja kirjanik, kes tegeleb kohatunnetuse, jalakäijate ja avaliku ruumi loomise ideedega. Audioteoste, tekstide ja performance’i kaudu uurib ta kollektiivsust, ideoloogiat ja igapäevaelu poliitikat. Berliinis on Hamza teoseid eksponeeritud ja esitatud galeriides ja muuseumides, baarides ja kohvikutes. Ta on kõnelnud ülikoolides ja konverentsidel, raamatuesitlustel ja pidudel. Ta ei pea üht esinemislava teisest paremaks ning on ühtviisi tänulik kõigi platvormide eest.

 

„Hea olemise kunsti“ residentuuriprogrammi korraldab Tallinna Kunstihoone koostöös Goethe Instituudiga Eestis. Programmi eesmärk on innustada kunstiga seotud uurimistööd ja elavdada Tallinnas arutelu keskkonnateadlikkuse, kestlikkuse ning kunstiloome eetika üle.