Skip to main content

Kuraatorituur näitusel “Sada särki seljas”

Neljapäeval, 9. septembril kell 18 on harukordne võimalus külastada näitust „Sada särki seljas“ koos kuraatorite Sten Tulve-Ojavee ning Siim Preimaniga!

 

T-särk muutus 20. sajandi jooksul üheks enim kantud moeesemeks, olles inimeste ja ettevõtete poliitiliste, individuaalsete ning kaubanduslike sõnumite väljendamise odav ja lihtne vahend. Sootunnusteta T-särki peetaksegi sageli üheks kõige demokraatlikumaks rõivaesemeks, sest see on teistega võrreldes väga ambivalentne. T-särk kannab viiteid moderniseerunud ühiskonna parimatele ja halvimatele omadustele. Endisest alussärgist on saanud näiteks protesti- ja vastupanukultuuri lahutamatu osa. Paraku on T-särk ka masstootmise ja kaasneva liigtarbimise ideaalne näidistoode. Kogu maailm, eesotsas arengumaadega, on sõna otseses mõttes tekstiilijäätmete, sh T-särkide alla mattumas. Välisest lihtsusest ja ambivalentsusest hoolimata on T-särk salakavalalt keerukas ja selle olulisus, ülesanne ja tähendusvarjund olenevad suuresti vaatlemise kontekstist.

 

Mäluasutustest, erakogudest ja otse valmistajatelt laenatud särkide hulgas on disaini- ja kunstiteoseid, poliitilise sõnumiga särke, kurioosumeid ja täiesti tavalisi tarbesärke, mille najal joonistuvad vihjamisi välja lähimineviku olulised küsimused ja areng.

 

Kuraatorituur toimub eesti keeles, kestus 1h. Sissepääs tasuta.

NB! Sisenemiseks palume esitada üks järgmistest tõenditest:
1. COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend
2. COVID-19 läbipõdemise tõend
3. 72 tunni jooksul enne üritusele sisenemist teostatud PCR test (negatiivne)

 

Kunstihoone ja selle galeriide ligipääsetavuse ning piletiinfo leiad kodulehelt.

 

Tule Kunstihoonesse, kunst avardab maailma!

Facebooki sündmus