Skip to main content

Kuraatorituur ja raamatuesitlus näitusel “Üks kuu Kanadas”

Kallid kunstisõbrad!

 

Laupäeval, 2. veebruaril ootame kõiki näituse „Üks kuu Kanadas“ kuraatorituurile koos Anneli Porriga ning Marko Mäetamme raamatu „Vanaisa“ esitlusele!

 

Kell 14.00 kuraatorituur koos Anneli Porriga
Kell 15.00 Marko Mäetamme raamatu „Vanaisa“ esitlus

 

„Nuias, selles imeliku nimega alevis Lõuna-Eestis peaaegu Läti piiri ääres, kus ma üles kasvasin, ei olnud mitte kellelgi teisel niisugust vanaisa nagu mul. Niisugust, kes elas Kanadas. Õigemini Kanaadas, sest just sedamoodi pikalt a-tähte venitades on seda kauget ja kättesaamatut maad Nuias hääldatud nii kaua, kui ma seda ahvatlevat tähekombinatsiooni üldse mäletan.”

 

Nii algab raamat vanaisast, keda kunstnik Marko Mäetamm ei ole kunagi oma silmaga näinud, kes on aga ometi teda palju mõjutanud. Ühtlasi räägib see raamat ka väärtushinnangutest, millega Marko ja suur osa tema põlvkonnast on üles kasvanud. Selles raamatus on 25 lugu ja illustratsiooni asjadest, harjumustest ja isegi saladustest, mis ühendavad 13- aastast Karksi-Nuia Markot kauge Kanaada vanaisaga. Siin on lood nätsudest, paljaste naistega kruvikeerajast, kõrge värvliga teksadest, puust lõvist, punasest kilejopest ja paljust muust ihaldusväärsest.

 

Raamat „Vanaisa“ ilmub eesti ja inglise keeles, 500 eksemplaris. Kujundaja Tuuli Aule, toimetajad Vilve Torn ja Sven Saun, inglise keelde tõlkis Riina Kindlam.

 

Kuraatorituurile on sissepääs näituse piletiga.

 

Raamatuesitlus on tasuta. Võimalik soetada autori pühendusega raamatut hinnaga 12 EUR!

 

Tule üksi, pere või sõpradega – kunst on oluline!

Facebooki sündmus