Skip to main content

Laura Cemini performance “Püüa Viga Viska Erand”

Ajal, kui digimaailm üha rohkem meie elu kontrollib, on ka inimkeha suhe keskkonnaga väga palju muutunud. Laura Kuuse isikunäitus „Armas algoritm,“ (kuraator Niekolaas Johannes Lekkerkerk) uurib kohanemis- ja ellujäämissoovi ning koodide loogikale vastuhakkamise produktiivset pinget.

 

27. veebruaril kell 18:00 kutsume teid Laura Cemini performance’ile „Püüa Viga Viska Erand.“, mis mõtiskleb arvutusliku mõtlemise ja algoritmide üle meie igapäevaelus.

 

“Püüa Viga Viska Erand”
Performance, 30 min
2020.

 

Sulg. Kriips. Kaks punkti ja üksainus sõna.
Uuesti. Korda. Sama, kuid natuke erinev.
Märguanne. Muudame stsenaariumit.

 

Teos mõtiskleb arvutusliku mõtlemise ja algoritmide rolli üle meie igapäevaelus. Küsime, kuidas need toimivad ja kellele kuulub kontroll. Mäng toimub rea žestide, korduste ja strateegiatena. Reeglid aga võivad tunduda raskesti mõistetavad. Publik, kes on pandud pealtnäha matši vaatama, võib osutuda hoopis kohtunikuks, meistriks või kogu võrrandi peamiseks muutujaks.

Idee: Laura Cemin dialoogis Laura Kuuse ja Stefano Cemin
Koreograafia: Laura Cemin ja esinejad
Esinejad: Hanna Junti, Joonas Tagel, Sylvia Koster

 

Laura Cemin (snd 1992) on itaalia etendus- ja visuaalkunstnik. Omandanud fotograafia bakalaureusekraadi ja tantsukraadi Itaalias, kolis ta Rootsi, kus sai hiljuti kaunite kunstide magistriks. Teda huvitavad performatiivsed žestid, mis võivad teostuda erinevates vormides nagu live-etteasted, installatsioonid ja tekst. Oma praeguses töös uurib Cemin liikumise ja keele suhet ning seda, kuidas keel kujundab ja mõjutab meie liikumist ja kehalist suhtlemist. 2019. aastal pälvis ta teadusakadeemia Kungliga Skytteanska Samfundet parima kraadiõppuri auhinna. Tema töid on esitatud eri riikide kunstigaleriides, teatrites ja muuseumides Norrlandsoperan (Rootsi), Bildmuseet (Rootsi) ja Kiasma (Soome).

Facebooki sündmus