Skip to main content

Ligipääsetav Kunstihoone: kuraatorituur Vello Vinna näitusel

Neljapäeval, 21. novembril kell 17:30 toimub Vello Vinna näitusel “∞ & ○” Kunstihoone galeriis kuraatorituur koos eesti viipekeele tõlgiga! Kuraator Andreas Trossek tutvustab näituse võtmeteoseid ning annab ülevaate Vello Vinna loomingust.

 

Näitus “∞ & ○” on läbilõige kunstniku enam kui poole sajandi pikkusest loometeest. Temaatilises keskmes on sõjajärgse eesti kunsti ühe uuenduslikuma graafiku arengulugu 1960. aastatest tänapäevani. Sellest tuleneb ka näituse krüptiline, sümbolites esitatud pealkiri, mis viitab otse loomulikult Vello Vinna loomingut üldiseloomustavale korrastatud sümmeetriaprintsiibile. Üks läbivaid liine kunstniku popilik-sürreaalses fantaasiaküllases estampgraafikas on keskkonnateema, täpsemalt inimese ja keskkonna omavaheline suhe.

 

Ligipääsetav Kunstihoone on üritustesari, mille eesmärgiks on teha kunst kõigile kättesaadavaks ja aidata Kunstihoonel oma publiku vajadusi paremini tundma õppida. Üritustesarja raames soovime luua paremaid võimalusi kunstist osa saamiseks nii vanemaealistele, lapsevankriga külastajaile kui ka erivajadustega inimestele. Selleks arendame Kunstihoones liikumisvõimalusi, tegeleme viitade täiustamisega ning soovime pakkuda näitusekogemust ka viipekeele ja kirjeldustõlke abil.

 

Sündmus toimub eesti keeles ja eesti viipekeeles, sissepääs tasuta.

Facebooki sündmus