Skip to main content

Loeng „Reaalsuse konstrueerimine rakendatava meetodina“

23. aprillil kell 18:00 tutvustab kunstnik Michael Kurzwelly oma praktikat loengus „Reaalsuse konstrueerimine rakendatava meetodina“. Loeng on inglise keeles. Praegu Valgas residentuuris olev Kurzwelly avas seal 11. aprillil näituse „Reaalsus on kokkulepe“, mis ergutab Valga ja Valka elanikke rääkima oma igapäevast ning ühise Valgka linna võimalikkusest.

 

Ürituse puhul on Tallinna Kunstihoone erandina avatud esmaspäeval kella viiest. Sissepääs tasuta.

 

„Ruumi ümberkorraldamiseks tuleb see uuesti defineerida. Säärase kunstilise sekkumise jaoks kasutan terminit „rakenduskunst“, mis tähendab avalikus kontekstis ja ruumis rakendatud kunsti. Nii kirjeldan kunstistrateegiat, mis fokusseerib probleemidele ühiskonnas, sekkub neisse ning suhestub nendega, et üle minna uude reaalsuse konstruktsiooni. Ma loon tööriistu, et luua seda reaalsust teiste inimeste peades.“ – Michael Kurzwelly

Michael Kurzwelly on kunstnik ja aktivist, kes töötab alates 1999. aastast Saksa-Poola piirilinnas Słubfurt, kunagi tuntud kahe eraldi linnana Frankfurt Oderi ääres ja Słubice. Tema looming põhineb identiteediprotsessidel ning reaalsuse konstrueerimise rakendusmeetodil kontekstis, kus kaks rahvusriiki jagavad ühe linna formaalselt kaheks. Tema projekt „Nowa Amerika“ hõlmab endas kogu Saksa-Poola piiriala Läänemereni. Kurzwelly lähenemine lähtub demokraatia ideaalidest, tema tööd on alati kollektiivsed ja kaasavad, mille tulemuseks on mitmed igapäevaelu parandavad kodanikualgatused.

Facebooki sündmus