Skip to main content

Me käime korraks ära, teie mängige!

Kuraator: Tamara Luuk

Enne hoone põhjalikku remonti kutsub Tallinna Kunstihoone viimane näitus „Me käime korraks ära, teie mängige!“ külastajad lustlikult kaasa haaravale näitusele, mis toob kokku Eesti kunsti eri põlvkonnad.

 

Olete oodatud näituse avamisele reedel, 18. märtsil kell 18!

 

„Tallinna Kunstihoone kolib remondi ajaks Vabaduse väljakult Lasnamäele. Mõtlesime, et viimane näitus enne äraminekut võiks olla rõõmus „Jällenägemiseni!“, mis on öeldud nagu mänguväljakul lastele või sõpradele trehvamise järel lahku minnes. Seepärast jätkub näitusepealkiri „Me käime korraks ära“ teise lausepoolega „teie mängige“! Ükskõik kui hull ka poleks maailm su ümber, sinu laps ja laps sinus peavad mängida saama, muidu nad ei kasva,“ ütleb näituse kuraator Tamara Luuk.

 

Kui teil on kodus laps, pühendate talle suure osa oma elust. Juhtute aga olema kunstnik, libiseb laps teie loomingusse igal võimalikul viisil: kaasloojana oma fantaasiaid teie kätte usaldades või teie eneste hellust ja õrnust sublimeerides. Aga mitte ainult. Mängulusti leidub valdavalt tõsisevõitu Eesti kunstis mitte ainult kunstiteoste temaatikas, vaid ka nende ülesehituses ja arenduses, joonte, värvide ja mahtude kulgemises. Kunstniku idees, millele vaataja lisab oma kogemuse, sest on väga oluline, et kunstisõbra valmidus kaasa mängida oleks kohal. Alles siis võime öelda koos Raul Meelega, selle näituse auväärseima ja ühe vanema kunstnikuga, et „mängimise ilu märkamises peitub igavese elu eeldus“. Rõõmsat jällenägemist oodates mängime viimase partii meie vanas heas Kunstihoones ja ootame teid Lindakivi paviljonis Lasnamäel. Palun mängige edasi! Me käime korraks ära.

 

Osalevad kunstnikud Art Allmägi, Dénes Farkas & Neeme Külm, Edith Karlson, Jass Kaselaan, Alice Kask, Kaarel Kurismaa, August Künnapu, Camille Laurelli, Kris Lemsalu, Raul Meel, Marko Mäetamm, Robin Nõgisto, Kaido Ole, Villu Plink & Silja Saarepuu, Mark Raidpere, Taave Tuutma, Maria-Kristiina Ulas. Näituse kujundaja on Neeme Külm.

 

Ringkäik näitusel koos kuraator Tamara Luugiga toimub 19. märtsil kell 14.00. Näitust „Me käime korraks ära, teie mängige!“ saab vaadata 29. maini 2022.

 

Iganädalased ringkäigud giidiga toimuvad:
Kolmapäeviti kell 17 – vene keeles
Neljapäeviti kell 17 – eesti keeles
Laupäeviti kell 13 – eesti keeles

 

Täname: Eesti Kunstimuuseum, Tartu Kunstimuusem, Temnikova & Kasela galerii, AS Vunder, PLATO gallery, Linda Looga, Einar Maarits, Aap Tepper, Kristina Õllek, Alexandra Galkina, Sveta Shuvaeva, David Ter-Oganyan, Ivars Gravlejs, erakogujad.