Skip to main content

Ringkäik eesti viipekeele tõlkega näitusel “Me käime korraks ära, teie mängige!”

Laupäeval, 28. mail kell 13 toimub grupinäitusel „Me käime korraks ära, teie mängige” giidiga ringkäik koos eesti viipekeele tõlkega!

 

„Tallinna Kunstihoone kolib remondi ajaks Vabaduse väljakult Lasnamäele. Mõtlesime, et viimane näitus enne äraminekut võiks olla rõõmus „Jällenägemiseni!“, mis on öeldud nagu mänguväljakul lastele või sõpradele trehvamise järel lahku minnes. Seepärast jätkub näitusepealkiri „Me käime korraks ära“ teise lausepoolega „teie mängige“! Ükskõik kui hull ka poleks maailm su ümber, sinu laps ja laps sinus peavad mängida saama, muidu nad ei kasva,“ ütleb näituse kuraator Tamara Luuk.

 

Kui teil on kodus laps, pühendate talle suure osa oma elust. Juhtute aga olema kunstnik, libiseb laps teie loomingusse igal võimalikul viisil: kaasloojana oma fantaasiaid teie kätte usaldades või teie eneste hellust ja õrnust sublimeerides. Aga mitte ainult. Mängulusti leidub valdavalt tõsisevõitu Eesti kunstis mitte ainult kunstiteoste temaatikas, vaid ka nende ülesehituses ja arenduses, joonte, värvide ja mahtude kulgemises. Kunstniku idees, millele vaataja lisab oma kogemuse, sest on väga oluline, et kunstisõbra valmidus kaasa mängida oleks kohal. Alles siis võime öelda koos Raul Meelega, selle näituse auväärseima ja ühe vanema kunstnikuga, et „mängimise ilu märkamises peitub igavese elu eeldus“.
Osalevad kunstnikud: Art Allmägi, Dénes Farkas & Neeme Külm, Edith Karlson, Jass Kaselaan, Alice Kask, Kaarel Kurismaa, August Künnapu, Camille Laurelli, Kris Lemsalu, Raul Meel, Marko Mäetamm, Robin Nõgisto, Kaido Ole, Villu Plink & Silja Saarepuu, Mark Raidpere, Taave Tuutma, Maria-Kristiina Ulas. Näituse kujundaja on Neeme Külm.

 

Ringkäik toimub eesti keeles, eesti viipekeele tõlkega, kestus 1h, sissepääs näituse piletiga (puuetega inimestele ja nende saatjale tasuta).

 

Tutvu näitusega lähemalt eesti viipekeelsete videote kaudu Kunstihoone digigiidi keskkonnas.

 

Kunstihoone ja selle galeriide ligipääsetavuse ning piletiinfo leiad kodulehelt.

 

Tule Kunstihoonesse, kunst avardab maailma!