Skip to main content

Meditatiivne ringkäik näitusel “Olev Subbi: maastikud aegade lõpust”

Tule Kunstihoone näitusele siis, kui maja on vaikne ja näitus publikule suletud. Noortele ja täiskasvanutele mõeldud meditatiivne rännak kunsti keskel võimaldab võtta aega, süveneda ja avastada uusi tahke nii endas kui teostes.

 

“Olev Subbi: maastikud aegade lõpust” (kuraator Àngels Miralda) toob meieni võrratut maaliklassikat ja sellega dialoogis olevate kaasaegsete kunstnike loomingut. Olev Subbi, Larry Achiampong, María Dalberg, Nona Inescu, Ad Minoliti, Juana Subercaseaux, Nazim Ünal Yilmaz ja Maya Watanabe kujutavad kõik omal viisil ja omal põhjusel maastikku.

 

Me uurime:
Mida kogeme teostes, kui lubame endale aega süvenemiseks?
Millised maastikud avanevad meis endis, kui vaatame sissepoole?
Milliseid nüansse hakkame teostes tajuma siis, kui oleme rahulikus meeleseisundis?

 

Sündmus toimub siis, kui majas teisi külastajaid ei ole, nii et saame mõnusalt süveneda.

 

Olev Subbi maalid on aastakümneid lummanud inimesi oma värvilisuse ja harmooniaga, sukeldume meiegi sellesse optimistlikku alternatiivreaalsusesse! Maria Dalbergi videoinstallatsioon suunab märkama maastiku ja loomingu seoseid ja teadvustama oma sisemisi maastikke. Juhendatud meelerännak viibki meid siseplaanidesse, kust leiame rahu ja ilu, tasakaalu ja väe. Juana Subercaseaux Tšiili loodusest inspireeritud maalid loovad põneva kontrasti Subbi Lõuna-Eesti lainel piltidele. Nazim Ünal Ylmazi teosed suunavad jällegi märkama värvinüansse ja pintslilööke ja Ad Minoliti viib kujutlema paralleelmaailma.

 

Ringkäigu viib läbi Minni Moyle.

 

Registreeru aadressil publik@kunstihoone.ee, kohad on piiratud!

 

Osalemine näitusepiletiga: 8€/4€ täispilet/sooduspilet

 

Tule palun kohale hiljemalt 17:45, sest hiljem on kassa suletud.

 

Luba endale õhtu teoste seltsis, kunst avardab maailma!