Skip to main content

Näitus Olev Subbi kunstist tänapäevase maailmapildi taustal nüüd saadaval ka viipekeeles

Tallinna Kunstihoones 24. juulil avatud näitus “Olev Subbi: maastikud aegade lõpust” on nüüd kättesaadav lisaks audiogiidile ka viipekeeles. Näituse raames toimuvad viipekeelsed ringkäigud 19. ja 26. septembril kell 11:00. Ringkäigul osalemiseks on vajalik eelregistreerimine publik@kunstihoone.ee.

 

Rõõmustame, et näitust, kus Olev Subbi maastikud on kõrvuti nüüdisaegsete rahvusvaheliste kunstnike töödega, on juba esimese kolme nädala jooksul külastanud nii palju kunstihuvilisi. Tundub, et publik hindab värsket vaatenurka Subbi tööde eksponeerimisel. Peame väga oluliseks, et sellest näitusest saaks osa ka viipekeelne publik, kellele on loodud viipekeelne giid ja ringkäigud.

 

Kunstihoone külastamine viipekeelsele publikule on lihtne. Digigiidis on võimalus valida keeleks eesti viipekeel, misjärel saab näha iga sissekande kohta viipekeelevideot. Näitus algab näituse kuraatori Angels Miralda esseega, mis annab külastajale kaasa konteksti, mille abil ülejäänud pinnal orienteeruda. Järgnevad sissekanded tutvustavad külastajale lähemalt nii üksikuid, kui ka omavahel dialoogis olevaid paaristöid.

 

Näituse raames toimuvad viipekeelsed ringkäigud nii noortele kooliõpilastele kui ka vanematele kunstihuvilistele. Kunstihoone poolt tutvustab näitust meie oma haridustöötaja ja giid, keda saadab viipekeeletõlk.

Facebooki sündmus