Skip to main content

Paris-Tallinn

Projektis osaleb neli noort kunstnikku, kes kõik on hiljuti lõpetanud õpingud kujutava kunsti eriala Pariisi Kõrgemas Riiklikus Kunstikoolid: OLIVER LALY, BRUNO EBLE, LAURENT MARISSAL, URMO RAUS.

 

Näitusel osalevad kunstnikud esindavad kõik oma isiklikku arusaama kunstist, ega kuulu selles mõttes mingisse ühisesse gruppi. B. Eble maalib kuld- ja hõbelehtedega kaetud tinaraamistuses plaatidele, uurides tekkivaid eriilmelisi valguse-, varju- ja värvimänge. O. Laly esitab suuri abstraktseid akrüülmaale nn. tegevuskunsti. L. Marissal’ tööd nimetuse all „Transfert“ hõlmavad eri näitusesaale, tegeledes ruumi (koha) ja värvi (pinna) muutuste ja üleminekutega. Eestist pärit U. Rausil on väljas akrüülmaalid ning väikeseformaadilised gravüürid. Kunstnik arvab, et tehniliselt igavaid ja traditsioonilisi graafikatehnikaid võib ja saab kasutada analoogselt modernsele arvutikunstile.

 

Prantsuse noorte maalikunstnike Tallinnasse jõudmine on toiminud mitte ametlikke kultuurikontakte pidi vaid kunstnike isiklikul initsiatiivil ja Pariisi Kõrgema Kunstikooli kaasabil. Eesti poolselt toetas projekti Kultuurikapital.