Skip to main content

“Pea ees!” publikuprogramm: “Hing anumas” erilinastus (Ghost in the Shell, 2017)

Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljoni näituse “Pea ees!” publikuprogrammi raames kutsume teid neljapäeval, 20. aprillil kell 18.30 Lindakivi kultuurikeskuse kontserdisaalis (Jaan Koorti 22) toimuvale 2017. aasta filmiadaptsiooni “Hing anumas” (Ghost in the Shell, 2017) erilinastusele.

 

Film “Hing anumas” põhineb kuulsal 1989. aasta Kodansha Comicsi mangasarjal, mille autor ja illustraator on Masamune Shirow ning jälgib tegelaskuju nimega Major – koletust õnnetusest päästetud inimene, kes on maailma ohtlikumate kurjategijate peatamisele pühendunud küberneetiliselt täiustatud ideaalne sõdur. Film kujutab maailma, kus inimesed ja masinad on lahutamatult seotud, mistõttu on võimatu vahet teha reaalsuse ja tehnoloogia vahel. Tegu on visuaalselt vapustava ja kaasahaarava põnevikuga, mis tekitab üllatuslikult sügavaid emotsioone.

 

Näitus “Pea ees!” uurib tänapäeva arvutustehnika abil võimalikuks saanud virtuaalreaalsuse eri tahkusid ning filosoofilisi, tunnetuslikke ja poliitilisi mõjusid. Kuna virtuaalreaalsus ja tehisintellekt on üha aktuaalsemad teemad meie igapäevaelus, millele viitab ka näitus “Pea ees!”, tundub filmi prohvetlik sisu iga päevaga aina realistlikum.

 

Film on inglise keeles, subtiitrid eesti ja vene keeles, kestus 1 tund 47 minutit. Üritus on kõigile tasuta!

 

Filmilinastuse eel on võimalik ühineda eestikeelse näituse tuuriga Lasnamäe paviljonis algusega kell 18.00.

 

Näitus on valminud rahvusvahelises koostöös uurimisprojekti „Teisel pool mateeriat“ („Beyond Matter“) raames, mis viib kultuuripärandi ja areneva kultuuri virtuaalreaalsuse piirile. Tallinna Kunstihoone on projektis osalenud 2019. aastast ning näitus ja selle kataloog tähistavad mitu aastat kestnud ettevõtmise lõppu. Koostööprojekt tegeleb visuaalkunsti loomisel ja vahendamisel toimuva nihkega, mis on suuresti tingitud arvuti- ja infotehnoloogia kiirest arengust, kõikjal olekust ning laialdasest kasutamisest. Projekti „Teisel pool mateeriat“ kaasrahastab Euroopa Liidu toetusprogramm „Loov Euroopa“.