Skip to main content

Raho Langsepp

SOOLO kontserdisari

Pühapäeval, 14. aprillil esineb kontsertsarja SOOLO raames Tallinna Kunstihoones eksootiliste flöötidega Raho Langsepp!

 

Raho Langsepp on tegelenud Euroopa varajase ja eri kultuuride muusika mängimisega üle kolmekümne aasta. Ta on aastaid uurinud põikflöödi kasutust Euroopa keskaja muusikas. Raho Langsepp on ennast täiendanud paljude oma ala meistrite juures, sh V. Hemapala Perera (bansuri, Sri Lanka), W. Hazelzet (barokkflööt, Holland) jpt. Erinevate kultuuride pillidest on ta muuhulgas mänginud hiina flööte (dizi, dongxiao, xun) ja andide flööte (quena, siku, okariin). Raho Langsepp on tegelenud ka pillide valmistamisega, ning on välja töötanud savist põikflöödi mudelid in g ja in c, suure bambusest bassflöödi otu in C ja keelpilli tambroni.

 

Rohkem kui 20 aasta vältel on ta õpetanud plokkflööti ja bambusflööte ning pidanud loenguid Ida ja Lääne muusika ajaloolistest seostest ja flöödi ajaloost nii Eestis kui ka paljudes välisriikides. Oma magistritöö kaitses ta teemal „Meditatsiooni e. süvakaemuse vajalikkusest pilliõpetuses“. Raho Langsepp on festivali ORIENT et OCCIDENT asutaja (al 1996) ja kunstiline juht; varajase ja orientaalse muusika keskuse FA Schola ning kontserdiagentuuri FA Concerto juhataja. FA Schola ansambliga on Raho Langsepp esinenud Euroopas, USAs, Indias, Sri Lankal, Argentiinas, Lõuna-Koreas, Venemaal, Iraanis ja Hiinas, kus aastal 2009 esineti muuhulgas esimesel ASEMi kultuurifestivalil ja 2016 Pekingi Konservatooriumi (CCOM) korraldatud Hiina esimesel Õhtumaade varajase muusika festivalil.

FA Schola ansambliga on välja antud kaks CDd: “The Sound of Medieval Flute” (2006) ja “Music from the Time of Marco Polo” (2008).

 

SOOLO kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal. Sissepääs kontserdile näitusepiletiga.