Skip to main content

Ringkäik ja vestlusring keskkonnaaktivistidega Oliver Ressleri näitusel „Tõkestades mandrijääd“

Pühapäeval, 16. oktoobril olete oodatud osalema Oliver Ressleri näituse „Tõkestades mandrijääd“ publikuprogrammis.

 

Programm algab kell 13.00 ringkäiguga näitusel, millele järgneb vestlusring, kuhu oleme kutsunud arutlema keskkonnaaktivistid Kertu Birgit Antoni (Loodusvõlu / Fridays For Future), Loora Kaubi ja Mattias Velleri (Fridays For Future), Piret Väinsalu (Eestimaa Looduse Fondi kliimaekspert) ja Hannes Liitmäe (Eestimaa Rohelised). Arutelu juhib People With Purpose MTÜ eestvedaja Julia Policheva.

 

Programmi eesmärk on tuua kokku kliima- ja keskkonnaküsimustega tegelevad MTÜ-d ning aktivistid, et avada nende dialoog ja avardada publiku teadmisi Ida-Virumaa pöördumatust keskkonnakahjust ning aktivistide võitlusest selle vastu.

 

Olete oodatud kaasa mõtlema ja arutlema olukorra üle Ida-Virumaal ning keskkonnaaktivistide rollist ja panusest Eestis üleüldiselt.

Lühitutvustused

 

Hannes Liitmäe on Tallinna keskkonnaaktivist, kelle kõige südamelähedasemad teemad on mets, mürkide- ja saastevaba Eesti, taastuvenergia, ringmajandus ning loomakaitse. Ta on erakonna Eestimaa Rohelised liige ja kuulub ka Tallinna piirkonna juhatusse. Viimasel ajal on ta peamiselt tegelenud Lahekalda arenduse peatamise ja Nõmme–Mustamäe maastikukaitseala küsimustega.

 

Julia Policheva on Ida-Virumaa kliimaaktivistide People With Purpose eestvedaja. Ta on olnud Eesti saadik kliimakonverentsidel ja tegutseb aktiivselt selle nimel, et tagada üleminek kliimasõbralikule tulevikule Ida-Virumaal. Julia jaoks on väga oluline, et kodanikel oleks platvorm, mille kaudu nad saaksid aktiivselt seadusloomest osa võtta.

 

Kertu Birgit Anton on Eesti noor keskkonnaaktivist, kes võitleb aktiivselt kliima kaitsmise eest. Ta on korraldab Fridays For Future kommunikatsiooni ja on õlitehase kohtuprotsessi esindaja. Ta juhib aktiivselt eestlaste tähelepanu looduse ja kliima kuritarvitamisele.

 

Loora Kaubi ja Mattias Veller on kunstnikud, kes soovivad oma loomingulise tegevuse kaudu anda panuse meie planeedi säilimisele. Nad aitavad FFF-il korraldada kliimastreike. Selle aasta septembris korraldasid nad Tammsaare pargis kunstiaktsiooni, mis illustreeris õhusaastet Ida-Virumaal. Mõlemad on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna ja täiendanud end Viini Kunstiakadeemia skulptuuriosakonnas.

 

Piret Väinsalu on Eestimaa Looduse Fondi kliimaekspert, harides inimesi kliimamuutuse teemal. Tema eesmärk on suurendada teadvust Eesti keskkonnaprobleemidest ja nende seosest üleilmse kliimasoojenemisega. Aastal 2021 tegeles Piret kliimakogus ka noorte kaasamisega.

 

Programmi kava

 

Kell 13.00 ringkäik näitusel koos giidiga

Kell 13.45 teepaus ja iseseisev aeg näitusel ringi vaatamiseks

Kell 14.15 vestlusring keskkonnaaktivistidega

Kell 15.15 programmi lõpp

 

Nii ringkäik kui ka vestlusring on eesti keeles. Sissepääs näituse piletiga. Kunstihoone ja selle galeriide lahtiolekuajad ning piletiinfo leiad siit.

 

Tule Kunstihoonesse, kunst avardab maailma!

Facebooki sündmus