Skip to main content

Ringkäik kunstnikega näitusel “Korduvad mustrid”

Reedel, 29. jaanuaril on Kunstihoone galeriis esimest päeva avatud Sirja-Liisa Eelma ja Mari Kurismaa näitus “Korduvad mustrid”. Kuna praegustes oludes ei ole võimalik näituse avamist suurema sündmusega tähistada, olete oodatud ringkäigule, kus kunstnikud räägivad lähemalt oma loomeprotsessist, näituse taustaloost ning vastavad publiku küsimustele.

 

Kuraator Tamara Luuk näitusest: „Igati mõistetav, et Mari ja Sirja-Liisa leidsid teineteises dialoogipartneri. Nad mõlemad kasutavad kujundi kordust, ehitades sellele maalide aktiivset tausta või tervet teost juhtivat rütmi, neid mõlemat võlub idamaine rahu ja sisevaatlus. Nende pildimaailmad on inimtühjad, aga ei välista kedagi. Nii Sirja-Liisa kui ka Mari värvivalikud on rafineeritud ja nüansirikkad, tööde ülesehitus hoolikalt läbi mõeldud. Jätnud seljataha varaste katsetuste perioodid, kus põimusid tegevuskunst ja visuaaliga seotud verbaalne tähenduslikkus, installatiivsus ja valmiskujundi võimalused, on kumbki jõudnud meditatiivse rahuseisundini, pakkudes vaatajale silmarõõmu, korrastades ilu ja igatsust. Nii need tüdrukud küpsevad.“

 

Ringkäik toimub eesti keeles, sissepääs tasuta. Lubatud maksimaalne osalejate arv on 10 inimest, seetõttu on vajalik ringkäigule registreerida siin.

 

Palume pidada kinni 2+2 reeglist ja tulla ringkäigule maskiga!

 

Tule Kunstihoonesse, kunst avardab maailma!