Skip to main content

Ringkäik kuraatori ja kunstnikega

Laupäeval, 18. septembril kell 14 on harukordne võimalus külastada näitust „Mis sillutab teed uuele maailmale?“ koos kuraator Corina L. Apostoli ning osalevate kunstnikega!

 

Näitusel vaadeldakse viimase kümnendi sotsiaalselt kaasavat kunsti ja kunsti rolli sotsiaalses ning poliitilises võitluses. Eksponeeritud tööd annavad ülevaate, kuidas on viimasel kümnendil kasutatud kunsti ühiskonna kujundamise vahendina.

 

Näituse kuraatori Corina L. Apostoli sõnul juhindus ta väljapanekut koostades veendumusest, et kunstnikud osalevad meie aja tähtsaimates aruteludes. Nende hääl on oluline nii ühiskonna kujundamisel kui ka ettekujutuse tekkimisel, kuidas asjad võiksid olla teisiti. „Näitusel osalevate kunstnike looming toob kokku kunsti, aktivismi ja maailma poliitika selle eri tahkudes,“ ütleb ta.

 

Oma töid eksponeerivad: Alina Bliumis, Zach Blas, Chto Delat?, Vala T. Foltyn, Núria Güell, Sandra Kosorotova, Kristina Norman, Daniela Ortiz, Tanja Ostojić, Lia Perjovschi, Dan Perjovschi, Dushko Petrovich, Urmas Viik ja Ala Younis.
Corina L. Apostol on Tallinna Kunstihoone ja 59. Veneetsia biennaali Eesti paviljoni kuraator. 2019. aastal kureeris ta Helsingis kunstifestivali Suoja/Shelter peakirjaga „Kosmopoliitika, seltsimehelikkus ja ühisvara“ („Cosmopolitics, Comradeship, and the Commons“). Varem töötas ta Andrew W. Melloni Fondi stipendiaadina New Yorgi kunstiorganisatsioonis Creative Time, kus oli raamatu „Tee sillutamine uuele maailmale. 10 Creative Time’i kokkutulekut, 10 globaalset probleemi, 100 kunstiprojekti“ („Making Another World Possible: 10 Creative Time Summits, 10 Global Issues, 100 Art Projects”) üks koostajaid ning 2018. aastal ühtlasi Miamis toimuva 12. Creative Time Summiti „Arhipelaagidest ja muudest imaginaariumidest“ („On Archipelagoes and Other Imaginaries“) kaaskuraator.

 

Ringkäik toimub inglise keeles, kestus 1h, sissepääs näituse piletiga.

 

Tule Kunstihoonesse, kunst avardab maailma!
Facebooki sündmus