Skip to main content

Ringkäik näitusel “Sada särki seljas”

Laupäeval, 2. oktoobril kell 12 toimub viimane ringkäik Kunstihoone galerii näitusel „Sada särki seljas“!

 

T-särk muutus 20. sajandi jooksul üheks enim kantud moeesemeks, olles inimeste ja ettevõtete poliitiliste, individuaalsete ning kaubanduslike sõnumite väljendamise odav ja lihtne vahend. Sootunnusteta T-särki peetaksegi sageli üheks kõige demokraatlikumaks rõivaesemeks, sest see on teistega võrreldes väga ambivalentne. T-särk kannab viiteid moderniseerunud ühiskonna parimatele ja halvimatele omadustele. Endisest alussärgist on saanud näiteks protesti- ja vastupanukultuuri lahutamatu osa. Paraku on T-särk ka masstootmise ja kaasneva liigtarbimise ideaalne näidistoode. Kogu maailm, eesotsas arengumaadega, on sõna otseses mõttes tekstiilijäätmete, sh T-särkide alla mattumas. Välisest lihtsusest ja ambivalentsusest hoolimata on T-särk salakavalalt keerukas ja selle olulisus, ülesanne ja tähendusvarjund olenevad suuresti vaatlemise kontekstist.

 

Mäluasutustest, erakogudest ja otse valmistajatelt laenatud särkide hulgas on disaini- ja kunstiteoseid, poliitilise sõnumiga särke, kurioosumeid ja täiesti tavalisi tarbesärke, mille najal joonistuvad vihjamisi välja lähimineviku olulised küsimused ja areng.

 

Giidituur toimub eesti keeles, kestus u 30 min. Sissepääs tasuta.
Ringkäigust on võimalik osa saada ka eesti viipekeeles. Selleks palume ette registreerida hiljemalt 30. septembriks (kella 15.00ni) siin.

 

NB! Sisenemiseks palume esitada üks järgmistest tõenditest:
1. COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend
2. COVID-19 läbipõdemise tõend
3. 72 tunni jooksul enne üritusele sisenemist teostatud PCR test (negatiivne)

 

Kunstihoone ja selle galeriide ligipääsetavuse ning piletiinfo leiad kodulehelt.

 

Tule Kunstihoonesse, kunst avardab maailma!
Facebooki sündmus