Skip to main content

Ringkäik näitusel “Soovide kaev” koos kunstnik Cloe Jancise ja kuraator Siim Preimaniga

Kolmapäeval, 17. augustil kell 17 on ainulaadne võimalus külastada Cloe Jancise näitust „Soovide kaev“ koos kunstniku enda ja kuraator Siim Preimaniga!

 

Jancis on aastaid pühendanud olulise osa oma loomingust nüüdisaegsetele ilurituaalidele. Näitus „Soovide kaev“ ammutab inspiratsiooni sotsiaalmeedias vohavast kaubastatud eneseabivõimaluste tulvast. „Jancis on öelnud, et teda huvitavad materjalid ja esemed, mida peetakse ilusaks. Olgu need siis ilutooted või hoopis materjalid, nagu klaas, hõbe ja siid. Ta suhtub materjalide salapärasesse pagasisse ja võimetesse skeptiliselt ega usalda nende justkui iseenesestmõistetavat ilu. See hauakambrit, varakambrit või peidukoobast meenutav näitus kombib iseendale võõraks jäämise paratamatut traagikat. Sest meie peegeldus jälitab meid kogu elu, jõllitades vastu igalt läikivalt pinnalt, kuhu pilgu heidame. Nii on see olnud aegade algusest saati, veeloigust poleeritud pronkstahvlini, hõbepeeglist nutiekraanini,“ kirjutab näituse kuraator Siim Preiman saatetekstis.
Cloe Jancis (s. 1992) on foto, video ja installatsiooni meediumites töötav kunstnik. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala (BA, 2018) ning õpib praegu Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonnas kaasaegse kunsti magistriprogrammis. Jancist paeluvad naise sotsiaalne kuvand ja erinevad igapäevased rollid, ning sellega seotud müüdid ja ootused.

 

Siim Preiman (s. 1992) töötab Tallinna Kunstihoones kuraatorina ja peab mobiilset kunstiplatvormi galerii galerii. Tema kuraatoripositsiooni iseloomustab tugev keskkonnateadlikkus ning võrdsema ühiskonna poole liikumise taotlus.

 

Näitus „Soovide kaev“ on Tallinna Linnagaleriis avatud kuni 4. septembrini 2022.

 

Ringkäik toimub eesti keeles, kestus max 1h. Sissepääs tasuta. Igal laupäeval kell 12 toimub näitusel tasuta eestikeelne giidituur kestusega 30 min.

 

Kunstihoone ja selle galeriide ligipääsetavuse ning piletiinfo leiad kodulehelt.

 

Tule Kunstihoonesse, kunst avardab maailma!