Skip to main content

Sally sabas näitusel “Üks kuu Kanadas”

Suur, karvane ja sõbralik Sally-koer võtab oma pika saba otsa näituse kõige väiksemad külastajad (ca 4-8-aastased), et teha koos üks mänguline ringkäik ning tutvustada koos lastega nende vanematele näitust. Programm nagu hea perefilm, mis pakub vaatamisrõõmu ja avastamist suurtele ja väikestele kunstisõpradele.

 

Sally Sabas julgustame lapsi kunsti kogema, märkama ja selle kohta küsimusi moodustama. Uudistame erinevaid võimalusi, miks ja kuidas teos võib sündida. Innustades katsetamisjulgust sukeldume ka ise loomeprotsessi. Haridusruumis pakume mängulisi vahendeid laste oma maailma peegeldamiseks, avardamiseks ja tõlgendamiseks.

 

Marko Mäetamm astub seekord meie ette koostöös kanada näitekirjaniku Ken Cameroni ja ungari juurtega kanada kirjaniku Rita Boziga. Näitus jutustab videote, installatsioonide ja lavastatud keskkondade abil loo, kuidas kunstniku isa külastas 1978. aastal vanaisa, kes oli Kanadasse emigreerunud II maailmasõja ajal. See oli nende esimene ja viimane kohtumine pärast 1944. aastat. Paljudele eestlastele tuttav narratiiv toob kokku kolme põlvkonna maailmapildi, mille kummalistes põrkumistes on ka huumorit.

 

Tallinna Kunstihoone publikuprogrammid toimuvad koostöös Sally Stuudio kunstikooliga.